Mira Fornay,
režisérka

Práve sme dokončili môj tretí celovečerák Cook, F**k, Kill a predala som ho do rúk skúseného sales agenta vo Francúzsku – spoločnosti Cercamon, ako aj slovenskému a českému distributérovi – spoločnosti CinemArt. Zaslúžene teda oddychujem a užívam si leto s mojou rodinou a kamarátmi. 

 

Martin Snopek,
animátor

Jedenásteho júna som otvoril výstavu grafík Ako sa rodí Monštrum v galérii Sumec, mapujúcu tvorivý proces pri príprave animovaného filmu Monštrum. V súčasnosti dokončujeme filmy našich šiestich absolventov vyššieho odborného štúdia na Škole dizajnu. V júli sa teším na retrospektívu mojich animovaných filmov na Letnej filmovej škole v Uherskom Hradišti. A zároveň sa rozhliadam po téme a novej technike pre môj ďalší projekt.

 

Palo Korec,
režisér

Práve dokončujem scenár k filmu Živá mŕtvola o človeku, ktorý sa ocitne vinou byrokracie mimo oficiálnych uznávaných spoločenských štruktúr. Ide o jemne absurdnú veselohru, ktorá vychádza zo skutočného príbehu. Okrem toho som objavil denník z revolučných dní novembra 1989. Písal som ho ako študent na VŠMU. Ide o subjektívne spomienky, v ktorých je irónia, humor, nové poznanie, ale aj veľká nádej. Pokúsim sa ich prepísať do filmu, ten má však zatiaľ výrazne zahmlený tvar. Popritom sa zúčastňujem ročníkových skúšok študentov hranej réžie na VŠMU, ktorí premietajú zaujímavé a originálne filmy, no na verejnosti sa im nevenuje skoro žiadna pozornosť. A to je veľká škoda.