scenárista a režisér
Jozef Paštéka

Dokončil som x-tú verziu scenára Správa, ktorý pripravujeme s režisérom Petrom Bebjakom v produkcii D.N.A. Preložili ho do troch jazykov a momentálne sa venujeme koprodukčným negociáciám s Poľskom, Českom a Luxemburskom. Rozpráva o unikátnom úteku Alfréda Wetzlera a jeho druha Vrbu z Osvienčimu. Nakrúcanie visí vo vzduchu už koncom roku a prebieha kasting protagonistov. Supervážnu tému teraz potrebujem kompenzovať komédiou, nosím v hlave až tri námety, ale z poverčivosti ich neprezradím. Nedávno som mal sedemdesiate narodeniny a ako seriózny človek si začínam šetriť na pohreb, aby ho nemuseli platiť moje dcéry. Ale najprv príde tá komédia...

dokumentarista
Miro Remo

Momentálne s dobrou partiou nakrúcame film z prostredia amatérskych automobilových pretekov s názvom Láska pod kapotou. Spolupracujem na filme Márie Pinčíkovej o všesokolskom zlete, kde s ďalšou dobrou partiou sledujeme skupinu borcov pripravujúcich sa na kolektívny výkon. S inou dobrou partiou vyvíjame film o návrate mladého dirigenta z Cambridgea do vlasti. S otcom uvažujeme, ako spracovať film Pátranie po zvláštnych ženách, dotýkajúci sa nás oboch. Ale láka ma aj Šumava a jej tajomstvá.

režisér
Gregor Valentovič

Nakrúcam svoj magisterský film, aj keď ho nevolám magisterský, lebo magisterský znamená, že bude dobrý, a to ma dostáva pod tlak, takže nakrúcam svoj krátky film. Máme za sebou štyri filmovacie dni a zvyšok dokrúcame v auguste. Potrebujem si s tým sadnúť do strižne a zistiť, či to za niečo stojí a potom tomu prispôsobiť zvyšok filmu. Popri tom nám vyšiel nový klip pre kapelu Walter Schnitzelsson. To bola príjemná práca. A inak robím komerčné práce, aby som mohol chodiť ďalej písať do kaviarní. No a keď dokončím film, plánujem dlhodobo jeden online projekt a zároveň odchádzam do Lisabonu na stáž.