Juraj Lehotský
režisér, scenárista, producent

Ukončili sme nakrúcanie filmu Potlesk, bola to radosť v tomto zvláštnom a neľahkom čase. V týchto dňoch sa venujem jeho finalizácii. V pražskom štúdiu sme nahrávali hudbu s orchestrom a so skladateľom Alešom Březinom. Bol to zážitok, nahrali sme krásne skladby. S filmom som absolvoval prezentáciu na festivale Les Arcs. Nedávno sa prezentoval aj na Industry Days Febiofestu. Spolu s Mišou Jelenek (producentkou filmu Potlesk) koprodukujeme novy film Tomáša Weinreba a Petra Kazdu Nikdo mne nemá rád. Paralelne sa mi črtá spolupráca na príprave hraného filmu s Patrikom Paššom, ml. a Laurou Sivákovou, ktorí sú autormi scenára.

 

Martin Smatana
režisér, animátor

Od minulého roka pracujem ako režisér slovenskej časti koprodukčného celovečerného bábkového filmu O nepotrebných veciach a ľuďoch, ktorý začneme natáčať túto jar. Nedávno som absolvoval development lab Animation Sans Frontières, kde som vyvíjal svoj nový animovaný film pre deti Ahoj, leto!Pripravujem spoluprácu s Animation Workshop v Dánsku, kde sa uskutoční jeho produkcia, vďaka oceneniu z pitchingového fóra MIFA na festivale v Annecy 2020. Stále navštevujem online filmové festivaly so svojím absolventským bábkovým filmom Šarkan. V týchto dňoch robím rád aj online animačné workshopy pre deti.

 

Michal Blaško
režisér, scenárista

Pred Veľkou nocou sme dokončili nakrúcanie môjho debutového celovečerného filmu Obeť. Ostal nám jeden natáčací deň, s ktorým musíme počkať na zlepšenie pandemickej situácie. Popri tom dokončujeme so strihačkou Annou Ryndovou strih trojdielnej minisérie, ktorú sme natáčali pre Českú televíziu podľa scenára Štěpána Hulíka. Na obrazovky ČT by sa mala dostať na jeseň. A keď mi ostane kúsok času, tak pracujem na scenári k môjmu ďalšiemu pripravovanému celovečernému filmu s pracovným názvom Vina.