Michaela Mihályi (M) a David Štumpf (D)
režiséri, animátori

D v tomto momente dokončuje postprodukciu krátkeho animovaného filmu Diany Cam Van Nguyen s pracovným názvom What We Wrote, ktorému sa venoval posledné mesiace. Zároveň začína pracovať na animácii nového marvelovského seriálu, ktorý je zatiaľ tajný, takže najbližšie mesiace to bude zábava! M sa snaží dokončiť svoj animovaný dokument Torn, ktorý je o dospievaní, prsiach a Britney Spears. Najbližšie mesiace začína prácu na novom animovanom dokumente o menštruácii, na ktorý sa veľmi teší! M & D majú aj nový spoločný projekt – psíka Bertu, ktorého učia psie triky.

Ivan Ostrochovský 
režisér a producent

S Petrom Kerekesom finalizujeme film zo ženskej väznice nakrúcaný na Ukrajine. Získali sme dobrého sales agenta Film Boutique a dúfame v úspešný festivalový život filmu. S Marekom Leščákom pripravujeme natáčanie filmu Prameň o činnosti interrupčných komisií. Sú asi najsmutnejším príkladom vstupovania komunistického režimu do súkromia žien v Československu. Paralelne natáčam dokument o kameramanovi Igorovi Lutherovi, ďalší dokument pripravujeme o Alainovi Robbovi-Grilletovi. A s Martinom Šmokom píšeme špionážne ladený hraný film podľa udalosti z roku 1973, keď sýrski teroristi uniesli z Bratislavy do Rakúska vlak so židovskými utečencami. 

Marina Andree Škop
režisérka, producentka

Mám tú česť pracovať na niekoľkých inšpiratívnych projektoch pre deti. Vyzdvihla by som dva, ktorým sa momentálne venujem intenzívne. Ako režisérka sa podieľam na krátkom animovanom filme Modrý maco, ktorý podporuje Chorvátske audiovizuálne centrum a AVF. Ide o príbeh, ktorý deti učí, že aj ich rodičia môžu robiť chyby. So slovenskou režisérkou Vandou Raýmanovou režírujeme hraný film pre deti Hlavička. Vývoj projektu podporuje AVF, MEDIA a Chorvátske audiovizuálne centrum. Natáčanie plánujeme v roku 2022. Túto dobrodružnú komédiu, ktorá pre mladé publikum veľmi originálne odhaľuje tému autizmu, píše Juraj Raýman.