Bastardi
(Bastards, USA, 2016) DCP 2D, MN 15, slovenské titulky/maďarský dabing
komédia

réžia: Lawrence Sher
hrajú: Owen Wilson, Ed Helms, J. K. Simmons, Katie Aselton, Bill Irwin, Glenn Close, Ving Rhames
distribútor: Continental film
premiéra: 26. 1. 2017

Keď dvojčatá Peter a Kyle zistia, že im matka celé roky klamala o ich údajne zosnulom otcovi, vydávajú sa na cestu, aby ho našli. Napokon sa dozvedia viac, než chceli, o svojej mame aj o sebe.

Cudzejší ako raj
(Stranger Than Paradise, USA/NSR, 1984) DCP 2D + DVD + MP4, 89 min., MN 15, české titulky
dráma/komédia

réžia: Jim Jarmusch
hrajú: John Lurie, Eszter Balint, Richard Edson, Cecillia Stark, Tom DiCillo, Richard Boes, Sara Driver, Danny Rosen, Rockets Redglare
distribútor: ASFK
premiéra: 19. 1. 2017

Povaľač Willie by najradšej zabudol na to, že pred desiatimi rokmi prišiel do New Yorku z Maďarska. Keď sa dozvie, že u neho strávi pár dní sesternica Eva, nie je nadšený. Po jej odchode si však uvedomí, že s ňou má veľa spoločného. Po roku ju s kamarátom Eddiem navštívia v Clevelande a spoločne odídu na slnečnú Floridu. Lenže tam ich nečaká vysnívaný raj.

Divoké vlny 2
(Surf’s Up 2: WaveMania, USA, 2017) DCP 2D, 84 min., MP, slovenský dabing/maďarský dabing
animovaná komédia/rodinný

réžia: Henry Yu
distribútor: Bontonfilm
premiéra: 26. 1. 2017

V pokračovaní animovanej komédie sa vráti na plátna kín mladý tučniak Cody, ktorý sa stal šampiónom v surfovaní. S kuraťom menom Joe, plavčíčkou Lani a partiou radikálnych surfistov sa vydávajú chytať adrenalínové vlny do surfistického raja.

Chlapec vo svete príšer
(Bakemono no ko, Japonsko, 2015) DCP 2D + DVD + MP4, 119 min., MP 12, české titulky
animovaný/fantasy

réžia: Mamoru Hosoda
distribútor: ASFK
premiéra: 19. 1. 2017

Deväťročný Kjúta je obyčajný chlapec z moderného Tokia, ktorý toho o živote ešte veľa nevie. Doteraz nemal ani poňatia, že popri reálnom svete existuje aj jeden skrytý, fantazijný, ktorý obývajú zvieratá a ľudia v ňom nie sú veľmi vítaní. Netušil to až do chvíle, kým sa tam náhodou neocitol.

Chlapci
(Pojkarna, Švédsko, 2015) DCP 2D + blu-ray + DVD, 106 min., MN 15, české titulky
dráma/lgbt

réžia: Alexandra-Therese Keining
hrajú: Tuva Jagell, Emrik Öhlander, Wilma Holmén, Vilgot Ostwald Vesterlund, Josefin Neldén, Mandus Berg, Adam Dahlgren
distribútor: Film Europe Media Company
premiéra: 26. 1. 2017

Kim, Momo a Bella sú kamarátky, ktoré majú problémy so školskou šikanou. Útočiskom sa im stane záhradný skleník, kde sa jedného dňa dostanú k semienku, z ktorého cez noc vyrastie tajomná kvetina. Keď sa rozhodnú ochutnať jej nektár, netušia, že rastlina ich dokáže premeniť na chlapcov. Kúzlo však môže trvať len jednu noc...

Je to len koniec sveta
(Juste la fin du monde, Kanada/Francúzsko, 2016) DCP 2D + DVD + MP4, 97 min., MN 15, české titulky
dráma

réžia: Xavier Dolan
hrajú: Gaspard Ulliel, Nathalie Baye, Léa Seydoux, Marion Cotillard, Vincent Cassel
distribútor: ASFK
premiéra: 12. 1. 2017

Louis je spisovateľ a je smrteľne chorý. Rozhodne sa, že po rokoch navštívi svoju rodinu, aby príbuzným oznámil, že zomiera. Rodinné stretnutie je však plné napätia. Režisér Xavier Dolan získal za film Veľkú cenu na vlaňajšom festivale v Cannes.

Kráľovná Kristína
(Tyttökuningas, Fínsko/Kanada/Nemecko/ Švédsko, 2016) DCP 2D + blu-ray + DVD, 106 min., MN 15, české titulky
životopisná historická dráma

réžia: Mika Kaurismäki
hrajú: Malin Buska, Sarah Gadon, Michael Nyqvist, Lucas Bryant, Hippolyte Girardot, Peter Lohmeyer
distribútor: Film Europe Media Company
premiéra: 26. 1. 2017

Príbeh švédskej kráľovnej Kristíny, ktorá nastúpila na trón vo veku šiestich rokov. Ako mladá žena vzdorujúca konzervatívnym silám sa rozhoduje medzi rozumom a citom, medzi kvalitným moderným vzdelaním a anachronickým svetom štátnických povinností, medzi mysľou a nezrozumiteľnými túžbami svojho tela.

Káva a cigarety
(Coffee and Cigarettes, USA, 2003) DCP 2D + DVD + MP4, 95 min., MP 12, české titulky
dráma/komédia (poviedkový film)

réžia: Jim Jarmusch
hrajú: Roberto Benigni, Cate Blanchett, Steve Buscemi, Iggy Pop, Alfred Molina, Bill Murray, Tom Waits, Isaach de Bankolé, Jack White, Meg White, Steve Coogan, The GZA, RZA
distribútor: ASFK
premiéra: 19. 1. 2017

V koláži krátkych filmov vystupuje niekoľko postáv, ktoré posedávajú, popíjajú kávu, fajčia a debatujú o rôznych témach, ako sú napríklad nanuky s kofeínom, Abbott & Costello, záhady okolo Elvisa, správna príprava čaju, vynálezy Nikolu Teslu, fiktívna rocková kapela SQÜRL, Paríž 20. rokov alebo použitie nikotínu ako insekticídu.

Lichožrúti
(Lichožrouti, Česko/Slovensko/Chorvátsko, 2016) DCP 2D, 83 min., slovenský dabing
animovaný/rodinný

réžia: Galina Miklínová
v slovenskom znení: Daniel Fischer, Ľuboš Kostelný, Pavol Plevčík, Miroslav Noga, Ján Koleník, Táňa Pauhofová, Ján Kroner
distribútor: Forum Film
premiéra: 12. 1. 2017

Lichožrúti sú malí tvorovia, ktorí sa živia ponožkami, preto ľuďom zostáva len jedna z dvojice ponožiek – nepárna. Snímka zoznámi divákov s malým lichožrútom Chichúnikom, ktorého čakajú všakovaké dobrodružstva. O filme čítajte viac v rubrike Novinky.

Masaryk
(Masaryk, Česko/Slovensko, 2016) DCP 2D, 106 min., MP 12
historická dráma

réžia: Julius Ševčík
hrajú: Karel Roden, Oldřich Kaiser, Arly Jover, Hanns Zischler, Eva Herzigová, Jiří Vyorálek, Milton Welsh, Dermot Crowley, Robert Jašków, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová
distribútor: Garfield film
premiéra: 15. 12. 2016

Miloval ženy, hudbu, veľké gestá. V jeho vnútri bojovala nespútanosť extravagantného umelca so zodpovednosťou a s morálkou úradníka a diplomata. Dramatický príbeh československého politika Jana Masaryka, syna Tomáša Garrigua Masaryka, sa vracia do obdobia tesne pred druhou svetovou vojnou. O distribučnom nasadení filmu čítajte viac v rubrike Z filmového diania.

Miluji tě modře
(Miluji tě modře, Česko, 2016) DCP 2D, 90 min., MP 12
romantická komédia

réžia: Miloslav Šmídmajer
hrajú: Václav Jílek, Denisa Nesvačilová, Vladimír Kratina, Táňa Medvecká, Marek Vašut
distribútor: Magic Box Slovakia
premiéra: 26. 1. 2017

Mladý maliar a kunsthistorik sa v deň, keď prichádza o prácu v Národnej galérii, stretne náhodne a za kurióznych okolností s mladou, živelnou a svojráznou dievčinou. Zamilujú sa do seba a časom zisťujú, že nemôžu jeden bez druhého existovať. Film vznikol podľa scenára Jaroslava Papouška.

Mimo zákon
(Down by Law, USA/NSR, 1986) DCP 2D + DVD + MP4, 107 min., MN 15, české titulky
dráma/komédia

réžia: Jim Jarmusch
hrajú: Tom Waits, John Lurie, Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Ellen Barkin, Richard Boes, Pruitt Taylor Vince
distribútor: ASFK
premiéra: 19. 1. 2017

V jednej zavšivavenej väzenskej cele sa stretávajú nezamestnaný dídžej Zack, príležitostný pasák Jack a popletený taliansky turista Roberto. Zack a Jack sú poriadne otrávení a najviac z čudáckeho spoluväzňa Roberta, ktorý rozpráva iba lámanou angličtinou a srší optimizmom. Dráždi ich to však len dovtedy, kým nepochopia, že Roberto má plán úteku.

Noc na Zemi
(Night on Earth, Francúzsko/Nemecko/USA/ Veľká Británia/Japonsko, 1991) DCP 2D + DVD + MP4, 129 min., MN 15, české titulky
dráma/komédia

réžia: Jim Jarmusch
hrajú: Gena Rowlands, Winona Ryder, Armin Mueller-Stahl, Giancarlo Esposito, Rosie Perez, Richard Boes, Isaach de Bankolé
distribútor: ASFK
premiéra: 19. 1. 2017

Film je rozčlenený do piatich poviedok, ktoré sa odohrávajú počas jednej noci v piatich svetových veľkomestách. Aktérmi príbehov sú taxikári a ich pasažieri. Zo zdanlivo náhodných situácií vzniká obraz sveta paradoxov, sveta, v ktorom sa ľudia musia vyrovnávať s pocitmi odcudzenia v prostredí falošných mýtov.

Mŕtvy muž
(Dead Man, USA/Japonsko/Nemecko, 1995) DCP 2D + DVD + MP4, 121 min., MN 15, české titulky
dráma/western

réžia: Jim Jarmusch
hrajú: Johnny Depp, Gary Farmer, Lance Henriksen, Michael Wincott, Mili Avital, Crispin Glover, Gabriel Byrne, John Hurt, Alfred Molina, Eugene Byrd, Robert Mitchum, Iggy Pop
distribútor: ASFK
premiéra: 19. 1. 2017

William Blake putuje niekedy v druhej polovici 19. storočia k západným hraniciam Ameriky. Cestuje vlakom za prácou, ale po sérii nehôd sa stáva štvancom. Nepekne zranený stretáva podivného Indiána, ktorý sa volá Nikto. Začína sa tak ich nevšedné spoločné putovanie.

Ozzy
(Ozzy, Španielsko, 2016) DCP 2D, 91 min., MP, slovenský dabing
animovaná rozprávka

réžia: Alberto Rodriquez, Nacho La Casa
distribútor: Magic Box Slovakia
premiéra: 5. 1. 2017

Ozzy je priateľský pes, ktorý má idylický život u Martinsovcov. Keď musí rodina odcestovať do Japonska, ubytujú ho v luxusnom hoteli pre psov. Ozzy však čoskoro zistí, že toto „perfektné“ miesto je len kulisou pre nekalé praktiky, a tak sa rozhodne naplánovať útek a v štichu nenechá ani svojich nových psích priateľov.

Pasažieri
(Passengers, USA, 2016) DCP 2D, 116 min., MP 12
romantická sci-fi dráma

réžia: Morten Tyldum
hrajú: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Laurence Fishburn
distribútor: Itafilm
premiéra: 5. 1. 2017

Pri rutinnej vesmírnej ceste sú dvaja hibernovaní pasažieri vinou poruchy prebudení o 90 rokov skôr, ako bolo plánované. Zatiaľ čo sa Jim a Aurora zmierujú so skutočnosťou, že budú musieť prežiť zvyšok života na palube lode, zisťujú, že medzi nimi vzniká čosi viac ako priateľstvo. Vesmírna loď sa však ocitne v nebezpečenstve.

Paterson
(Paterson, USA, 2016) DCP 2D + DVD + MP4, 113 min., MN 15, české titulky
dráma/komédia

réžia: Jim Jarmusch
hrajú: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Kara Hayward, Sterling Jerins, Luis Da Silva Jr., Rizwan Manji, Jared Gilman, Method Man
distribútor: ASFK
premiéra: 26. 1. 2017

Paterson je vodič autobusu v rovnomennom mestečku. Každý jeho deň sa odohráva v znamení rutiny – prechádza svojou trasou, sleduje svet za oknom a počúva útržky rozhovorov, píše si básne, prechádza sa so psom, ide na jedno pivo a potom domov za svojou ženou Laurou. Pre ňu je každý nový deň plný snov a nápadov. Recenziu filmu čítajte v rubrike Recenzia.

Pod rúškom noci
(Live by Night, USA, 2016) DCP 2D, 128 min., MN 15, slovenské titulky
kriminálny triler

réžia: Ben Affleck
hrajú: Zoe Saldana, Ben Affleck, Elle Fanning, Scott Eastwood, Chris Sullivan, Sienna Miller
distribútor: Continental film
premiéra: 12. 1. 2017

Ďalší režijný projekt herca Bena Afflecka rozpráva príbeh z búrlivých 20. rokov minulého storočia, keď ani prohibícia nezastavila tok pálenky cez ilegálnu sieť výrobcov a distribútorov.

Posledný kráľ
(Birkebeinerne, Nórsko, 2015) DCP 2D + blu-ray + DVD, 100 min., MP 12, české titulky
historická dráma

réžia: Nils Gaup
hrajú: Jakob Oftebro, Kristofer Hivju, Pål Sverre Hagen, Thorbjørn Harr, Thea Sofie Loch Næss
distribútor: Film Europe Media Company
premiéra: 26. 1. 2017

Píše sa rok 1206 a Nórsko je rozvrátené občianskou vojnou. Vo víre intríg umiera kráľ a tesne pred smrťou odhaľuje, že má nemanželského syna – Håkona Håkonsona, dediča trónu. Začína sa zúrivý súboj o život malého chlapca. Nepriatelia chcú jeho hlavu, no Skjervald a Torstein sa zo všetkých síl snažia udržať svojho budúceho kráľa nažive.

Resident Evil: Posledná kapitola
(Resident Evil: The Final Chapter, USA, 2016) DCP 2D, 106 min., MN 15, slovenské titulky
akčný horor

réžia: Paul W. S. Anderson
hrajú: Milla Jovovich, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose
distribútor: Itafilm
premiéra: 26. 1. 2017

V pokračovaní filmovej série sa vracia na plátno Alice. Ako jediná prežila kľúčový boj s nemŕtvymi, ktorý mal rozhodnúť o osude ľudstva. Teraz sa musí vrátiť tam, kde sa celá katastrofa začala – do podzemného komplexu Hive v Raccoon City, kde spoločnosť Umbrella Corporation chystá finálny útok proti posledným hŕstkam ľudí.

Rozpoltený
(Split, USA, 2017) DCP 2D, 116 min., MP 12, slovenské titulky
triler

réžia: M. Night Shyamalan
hrajú: Haley Lu Richardson, Kim Director, James McAvoy
distribútor: CinemArt SK
premiéra: 19. 1. 2017

Hrdinom snímky režiséra M. Nighta Shyamalana (Šiesty zmysel, Vyvolený) je Kevin – muž, ktorý v sebe skrýva 23 rôznych osobností. Jeho psychiatrička ich postupne odhaľuje. A časom narazí aj na tú, ktorá súvisí s únosom troch dievčat

Sladké sny
(Fai bei sogni, Taliansko/Francúzsko, 2016) DCP 2D, 134 min., MN 15
dráma

réžia: Marco Bellocchio
hrajú: Bérénice Bejo, Emmanuelle Devos, Valerio Mastandrea, Guido Caprino, Nicolo Cabras, Dario Dal Pero, Barbara Ronchi
distribútor: Film Europe Media Company
premiéra: 19. 1. 2017

Príbeh tajomstva ukrytého štyridsať rokov v obálke. Príbeh dieťaťa, ktoré dospeje a čelí najväčšej možnej bolesti – strate matky. Čo ho zraňuje viac – strach zo smrti alebo strach zo života? Citlivá dráma o vzťahu syna a matky, ktorá sa odohráva počas štyridsiatich rokov. Recenziu filmu čítajte v rubrike Recenzia.

Smrť v Sarajeve
(Smrt u Sarajevu, Francúzsko/Bosna a Hercegovina, 2016) DCP 2D + blu-ray + DVD, 85 min., MN 15, české titulky
dráma

réžia: Danis Tanović
hrajú: Jacques Weber, Izudin Bajrović, Snežana Vidović, Vedrana Seksan, Muhamed Hadžović
distribútor: Film Europe Media Company
premiéra: 12. 1. 2017

Politický triler, provokatívna dráma, inovatívna divadelná adaptácia – myšlienkovo podnetná sonda do princípov nestálej „balkánskej duše“ a výbušného európskeho storočia. Recenziu filmu čítajte v rubrike Recenzia.

Spojenci
(Allied, USA, 2016) DCP 2D, 124 min., MP 12, slovenské titulky
vojnový/romantický

réžia: Robert Zemeckis
hrajú: Brad Pitt, Marion Cotillard, Jared Harris, Lizzy Caplan, Matthew Goode
distribútor: CinemArt SK
premiéra: 26. 1. 2017

Píše sa rok 1942 a Max Vatan pracuje ako spojenecký špión. Jeho nová úloha si vyžaduje, aby predstieral manželstvo s Marianne Beausejour – odbojárkou, ktorá je pre neho cenným zdrojom informácií. Počas nebezpečnej hry s falošnými identitami sa do seba zamilujú a rozhodnú sa pre nový, rodinný život. Lenže z Marianne sa vykľuje dvojitá agentka a Max ju má zabiť.

Tajomný vlak
(Mystery Train, USA/Japonsko, 1989) DCP 2D + DVD + MP4, 113 min., MN 15, české titulky
dráma/komédia

réžia: Jim Jarmusch
hrajú: Masatoši Nagase, Júki Kudó, Cinqué Lee, Nicoletta Braschi, Tom Noonan, Sara Driver, Richard Boes, Steve Buscemi, Vondie Curtis-Hall, D’Army Bailey, Tom Waits
distribútor: ASFK
premiéra: 19. 1. 2017

V Memphise v Tennessee sa toho môže počas 24 hodín prihodiť naozaj veľa. Veď je to mesto Elvisa Presleyho a Carla Perkinsa. V spustnutom hoteli kdesi na periférii sa pretnú osudy niekoľkých postáv – mladého páru japonských turistov, Talianky Luisy, zhovorčivej Dee Dee a jej brata Charlieho, Angličana Earla.

Temná strana mesiaca
(Die dunkle Seite des Mondes, Nemecko/ Luxembursko, 2015) DCP 2D, 98 min., MN 15, české titulky
triler

réžia: Stephan Rick
hrajú: Jürgen Prochnow, Moritz Bleibtreu, Nora von Waldstätten, Doris Schretzmayer, Luc Feit, André Hennicke
distribútor: Bontonfilm
premiéra: 5. 1. 2017

Úspešný právnik Urs je hviezdou svojej profesie a vedie dokonalý život plný dokonalých vzťahov a vecí. Až kým s ním nezamáva smrť kolegu, ktorý žil rovnako dokonalý život. Vyskúša si experiment s drogami, ktoré v ňom uvoľnia surové ľudské pudy. Ursa začne ovládať potlačovaná agresivita a z civilizovaného právnika sa stáva nevypočítateľný zabijak.

Trvalá dovolenka
(Permanent Vacation, USA, 1980) DCP 2D + DVD + MP4, 75 min., MN 15, české titulky
dráma

réžia: Jim Jarmusch
hrajú: Chris Parker, Richard Boes, Ruth Bolton, Sara Driver, John Lurie, Frankie Faison, Leila Gastil, Eric Mitchell
distribútor: ASFK
premiéra: 19. 1. 2017

Filmový debut režiséra Jima Jarmuscha je portrétom mladíka menom Aloysious Christopher Parker, zvaného Allie. Žije na ceste od jedného miesta k druhému, od človeka k človeku. Ľudia, s ktorými sa stretáva, sú pre neho ako izby, v ktorých strávil čas. Keď ich prebáda a neskrývajú už žiadne tajomstvá, musí sa pohnúť ďalej.

V pasci
(Shut In, Francúzsko, 2016) DCP 2D, 91 min., MN 15, české titulky
triler/horor

réžia: Farren Blackburn
hrajú: Naomi Watts, Charlie Heaton, Jacob Tremblay, Oliver Platt
distribútor: Magic Box Slovakia
premiéra: 29. 12. 2016

Detská psychologička Mary Portman prišla pri tragickej autonehode o manžela a jej syn zostal pripútaný na lôžko. Mary sa o neho nepretržite stará vo svojom dome uprostred lesov, bojuje však aj s pocitom samoty a izolácie. Všetko zmení príchod nového pacienta – chlapca Toma, ktorý je po smrti matky uzavretý do seba.

Veľký čínsky múr
(The Great Wall, USA/Čína, 2016) DCP 2D so slovenskými titulkami alebo s českým dabingom + DCP 3D s českým dabingom, 94 min., MP 12
dobrodružný/fantasy

réžia: Čang I-mou
hrajú: Matt Damon, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Tian Jing
distribútor: CinemArt SK
premiéra: 5. 1. 2017

Ostrieľaný žoldnier prichádza na Ďaleký východ, aby sa zmocnil tajomstva výroby strelného prachu. Počas svojej púte narazí na najväčšiu stavbu, akú kedy ľudstvo vytvorilo. No takisto spozná na vlastnej koži dôvody jej existencie.

Všetko alebo nič
(Všetko alebo nič, Slovensko/Česko, 2017) DCP 2D, 105 min., MN 15
romantická komédia

réžia: Marta Ferencová
hrajú: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Ľuboš Kostelný, Michał Żebrowski, Paweł Deląg, Ondřej Sokol, Petra Hřebíčková, Zuzana Kronerová
distribútor: Continental film
premiéra: 12. 1. 2017

Linda a Vanda sú pekné tridsiatničky, nerozlučné kamarátky, ktoré spolu aj podnikajú. V ich malom kníhkupectve s nimi pracuje aj introvertný homosexuál Edo. Trojica túžiaca po láske si síce nachádza partnerov, ale všetko dopadne úplne inak, ako čakali... O filme čítajte viac v rubrike Novinky.

xXx: Návrat Xandera Cagea
(xXx: The Return of Xander Cage, USA, 2016) DCP 2D + DCP 3D, 105 min., MP 12, slovenské titulky
akčný/komédia

réžia: D. J. Caruso
hrajú: Nina Dobrev, Vin Diesel, Ruby Rose
distribútor: CinemArt SK
premiéra: 19. 1. 2017

Návrat agenta a kaskadéra v jednej osobe – Xandera Cagea, ktorý sa púšťa do akcie, aby zistil, kde sú ukradnuté nukleárne hlavice. Hlavnú úlohu stvárňuje Vin Diesel, vo filme sa však objaví napríklad aj brazílsky futbalista Neymar

Zakladateľ
(The Founder, USA, 2016) DCP 2D, 115 min., MP 12, české titulky
životopisný

réžia: John Lee Hancock
hrajú: Michael Keaton, Linda Cardellini, Patrick Wilson, Laura Dern, John Carroll Lynch
distribútor: Forum Film
premiéra: 19. 1. 2017

Ray je celkom obyčajný predavač mixérov. Keď však jedného dňa dostane zákazku, aby dodal mixéry do firmy McDonald’s, zmení mu to život. Rýchlo sa stane priekopníkom, ktorý začne z klasickej reštaurácie bratov McDonaldovcov budovať jeden z prvých celosvetovo známych fastfoodov.

[ REDAKCIA NEZODPOVEDÁ ZA ZMENY TÝKAJÚCE SA DISTRIBUČNÝCH TITULOV!]
Zuzana Sotáková a Miro Ulman