dokumentaristka
Tina Diosi

Pred Vianocami som dokončila celovečerný dokument Nový život o českých a slovenských migrantoch za prácou v Nórsku, v ktorom poukazujeme na problém vyľudňovania slovenskej krajiny, zvlášť regiónov. Aktuálne produkujem projekt, ktorý sa odohráva v Papue-Novej Guinei. Šesťdielny seriál sa dotýka ekológie pralesa a života domorodcov, ktorí sa už takisto posúvajú z „kamennej doby“ do doby počítačov. Žijú v kmeňoch, bojujú, nemajú elektrinu, ale zároveň už majú telefóny a sú na facebooku. Zaoberáme sa miestnymi osobnosťami vedeckého života – prvou generáciou tamojších vysokoškolákov. Pripravujem aj desaťdielny detský hraný seriál.

strihačka
Zuzana Cséplő

V týchto dňoch dokončujeme s režisérkou Kaťou Farkašovou dokument Švédi z osady. Je to príbeh troch chalanov zo Slovenska, ktorých si pred 28 rokmi adoptovali švédske rodiny. Okrem toho strihám svoje zabehané televízne formáty, napríklad malé dokumenty z cyklu Família, portréty z cyklu GEN a iné. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s režisérkou Vlaďkou Sárkány na jej novom dokumente, ale o tom viac až v lete. 

dokumentarista
Ladislav Kaboš

Chystám sa na mix zvuku do Českej televízie, takže bude hotový celovečerný film Kapela, ktorý som nakrútil vďaka finančnej podpore Audiovizuálneho fondu v koprodukcii spoločností MEDIA FILM a KABOS Film & Media, RTVS a ČT. Nápad vznikol v roku 2014, keď diváci filmu Všetky moje deti kúpili talentovaným muzikantom z rómskej osady basu a harmoniku. Dovtedy si nástroje požičiavali. Namotivovali sme ich na založenie vlastnej kapely, ktorá dostane príležitosť zahrať na Pohode. Zaujímalo ma, ako tú šancu využijú. Zažili sme nakrúcanie s množstvom tragikomických situácií, ktoré pohotovo zachytil kameraman Ivo Miko. Tak vznikol Gypsy Band Lomnické Čháve.