Nazarij Kľujev
producent

Aktuálne intenzívne pracujem na distribúcii svojho posledného dokumentárneho filmu The Sailorrežisérky Lucie Kašovej. Film má za sebou úspešný festivalový rok a v týchto týždňoch sa dostáva do televíznej a internetovej VOD distribúcie. Veľmi intenzívne sa venujem komunikácii s rôznymi svetovými platformami v snahe čo najviac priblížiť film globálnemu publiku. Čo sa týka budúcich filmových projektov, v úzkom tvorivom tíme pracujeme na príprave nového hraného dlhometrážneho projektu a taktiež robím servis komerčným reklamným produkciám.

Mariana Čengel Solčanská
režisérka, scenáristka

Zimu trávim v strižni s filmom Slúžka. Pripravovala a nakrúcala som ho osem rokov. Odohráva sa na začiatku 20. storočia v Prahe, ktorá bola vždy prahom medzi východnou a západnou Európou. Na príbehu Anky, ktorá tu slúži v nemeckej domácnosti vplyvného úradníka, ukazujeme rozpad starého sveta masívnej monarchie Rakúsko-Uhorska a vznik novej Európy s množstvom štátikov. Scenár napísala Hana Lasicová. Keď sme sa prvýkrát stretli na káve, mala moja dcéra iba mesiac. Dnes má osem a pol roka... Niektoré projekty vznikajú hladko, financovanie Slúžky bol však zdĺhavý a náročný proces. Navyše jednu z kľúčových herečiek odstavil v poslednej etape nakrúcania covid a my sme mohli buď rozobrať dekoráciu a ísť domov, alebo v momente na pľaci prepísať scenár. Fascinuje ma, že dielo si žije vlastným životom, a niekedy mám dojem, že nie my tvoríme film, ale film formuje a vytvára nás.

Tomáš Gič
producent

Aktuálne sa sústreďujeme na medzinárodné financovanie projektu Potopa režiséra Martina Gondu, ktorý vyvíjame spolu s producentkou Katarínou Krnáčovou v spoločnosti Silverart. Hraný debut je inšpirovaný procesom vysídľovania Rusínov počas výstavby vodnej nádrže Starina. V rámci spoločnosti Silverart ďalej pracujem ako line producer na zahraničnej servisnej produkcii, ktorej nakrúcanie pokračuje začiatkom roka 2022. Zároveň tento rok dokončujem bakalárske štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.