Biba Bohinská
scenáristka, dramaturgička a spisovateľka
Dramaturgicky sa podieľam na vývoji dvoch televíznych projektov – Be Minimal a V hlaveBe Minimal je cyklus o minimalizovaní odpadu, ktorý s režisérkou Maiou Martiniak vyvíjame na dok.incubatore. V hlave je cyklus autorských dokumentov štyroch režisérok, v ktorom sa zaoberáme fenoménmi dnešnej doby s dosahom na naše psychické zdravie. Autorkami námetu sú Ľubica Stanek a Lucia Pacek Halmová. S režisérkou Evou Križkovou nakrúcame dokument Vtáčnik o bratislavskej štvrti, ktorej minulosť sa spája s vinohradmi a vtáčím osídlením, ale jej budúcnosť sa začína písať peniazmi a mocou do asfaltu.


Máté Csuport
strihač
Momentálne pracujem na dokumentárnom filme Pavol Bartoň režiséra Dominika Jursu zo série Môj emigrant z produkcie HITCHHIKER Cinema. Z tejto série finalizujem aj časť režiséra Martina Hnáta Imrich Erös. Na tento rok mám ešte naplánovanú postprodukciu televízneho seriálu Pressburg režiséra Csabu Molnára, ktorý sa bude venovať predovšetkým viacjazyčnosti Bratislavy a vzniká v koprodukcii s RTVS. Taktiež konzultujem scenár a plánujem strih celovečerného dokumentárneho filmu režiséra Eduarda Cichu.


Anastasia Hoppanová
scenáristka a režisérka
Posledný rok sa ako scenáristka venujem dvom zahraničným seriálom. Killswitch je triler, na ktorom pracujem s Lukášom Terenom a zúčastnili sme sa s ním na Midpoint Series Launch. Druhý projekt je La Bodega – miniséria, ktorú vyvíjam s chorvátskym producentom Nebojšom Tarabom pre anglický trh. Popri tom som sa rozhodla trochu lepšie zoznámiť s filmovým svetom u nás aj v zahraničí. Začala som pracovať pre Slovak Film Commission a First Cut Lab. V oboch prípadoch mám rolu projektovej koordinátorky, čo mi umožňuje pozerať sa na filmy z úplne iného uhla a pomáhať iným tvorcom s ich projektmi.