Darina Smržová
strihačka a producentka
Horúce letné dni trávim v strižni s režisérkou Alenou Čermákovou pri zostrihu dlhometrážneho dokumentárneho filmu Svetlo na konci dňa o spisovateľovi a politickom väzňovi Rudolfovi Dobiášovi. Súčasne pripravujem distribúciu dokumentu Architekt drsnej poetiky režiséra Ladislava Kaboša. Film je o významnom brazílskom architektovi Hansovi Broosovi, rodákovi z Veľkej Lomnice, o ktorom na Slovensku doposiaľ nikto nevedel. Festivalová premiéra bude na Cinematiku v Piešťanoch. V októbri plánujeme jeho kinodistribúciu. Film je v súťaži na The Architecture Film Festival Rotterdam 2021.


Ľubomír Slivka
producent, dramaturg a scenárista
Natáčame rozprávku Zakliata jaskyňa (r. Mariana Čengel Solčanská), ktorá sa odohráva od Vianoc do Vianoc, a ostáva nám dotočiť posledné ročné obdobie – jeseň. Na jar by mala byť v kinách a budúce Vianoce v televízii. V polovici septembra plánujeme začať natáčať film Cirkus Maximum (r. Artur Kaiser) a stále robíme aj na životopisnom dokumente Andy Warhol: Od A po W, ktorý by sme chceli dokončiť budúci rok na jeseň. Pribrzdila nás pandémia, keďže sme nemohli vycestovať po stopách Andyho Warhola do USA. Rozpracovanú máme aj rozprávku Cukrkandl a veľký koprodukčný projekt Matky podľa románu Pavla Rankova.


Braňo Gotthardt
strihač a režisér
Dokončujem postprodukciu televízneho seriálu Klubtúra, ktorá mapuje hudobné kluby, undergroundovú hudbu, život a tvorbu hudobníkov na Slovensku. S Kikou Majorošovou a Igorom Baarom pripravujeme televízny film o legende komornej hudby na Slovensku Bohdanovi Warchalovi. V rovnakej zostave pokračujeme v nakrúcaní filmu o zakladateľoch pankovej scény na Slovensku Sveťovi Korbeľovi a nedávno zosnulom Braňovi Alexovi. Paralelne sa už pár rokov venujeme zachytávaniu aktuálneho stavu hudobného umenia na Slovensku v relácii Umenie, ktorú vyrábame pre RTVS.