Matej Mináč
režisér

V súčasnosti režírujem film o svojej mame Zuzane, ktorá má vo veku 83 rokov toľko energie, že režíruje skôr ona mňa ako ja ju. Hovorí sa, že režisér a matka majú vždy pravdu – tu to teda platí 50 na 50. Okrem toho pripravujem s Patrikom Paššom medzinárodnú koprodukciu viažucu sa na projekt o Fellinim, ktorý som začal natáčať pred 25 rokmi a ktorý sa zubami-nechtami snažím dokončiť. Je to veselohra, túžim teraz divákov poriadne rozosmiať. Veď filmársky život na to dáva priehrštie príbehov a impulzov.


Silvia Panáková
producentka

Vrátila som sa z Austrálie, kde sa nám podarilo úspešne zorganizovať Český a slovenský filmový festival v Sydney a v Melbourne. Ponúkli sme divákom 15 celovečerných a 15 krátkych filmov zo Slovenska a z Česka. Momentálne pripravujem s Dušanom Rapošom tanečný film Hugo a takisto koprodukčné filmy Den štěstí v réžii Ivana Fílu a dobrodružnú Cestu slepých vtákov v réžii Pavla Jandourka. Teší ma zahraničný úspech česko-slovensko-nemeckého koprodukčného filmu Fair Play a jeho české národné nominácie na Európsku filmovú cenu a na Oscara za najlepší neanglicky hovorený film.


Peter Bencsik
kameraman

Dokončili sme letnú etapu natáčania filmu Všetko alebo nič v Prahe. Film režíruje Marta Ferencová. Mali sme síce nastavený náročný plán, ale máme fantastický štáb, takže sa teším na zimnú etapu. Obrázky zatiaľ vyzerajú veľmi sľubne. Slovenský producent Peter Núñez nám veľmi vychádza v ústrety, čo si vážime. Pripravujem aj jeden projekt s manželkou Beatou. A potešilo ma pozvanie za člena Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.