Palo Korec
režisér

V júni sme začali postupne nakrúcať dlhometrážny dokument pod pracovným názvom Čakáreň. Ide o príbehy viacerých žien v rôznom období ich života, ktoré sa stretajú v čakárni na železničnej stanici. Zatiaľ sme natočili flash mob, v ktorom sa v hale bratislavskej hlavnej stanice tancovalo „tango argentíno“, a dva iné príbehy. Ďalšie natáčanie sa uskutoční v priebehu leta. Dúfam, že všetko dobre dopadne – film by mohol byť hotový začiatkom budúceho roka. Okrem toho pripravujem ešte dva dokumenty Milonga a Exody. Zároveň píšem scenár hraného filmu Dedičstvo.


Petra Bečková
scenáristka

S prestávkami pracujem so slovensko-afganskou režisérkou Sahraou Karimi na scenári celovečerného filmu Pianistka z Kábulu, ktorý cez poetický príbeh odvážneho dievčaťa prepája východný svet so západnou kultúrou. S producentom Petrom Begányim pripravujem scenár k filmu Veľká ryba, inšpirovaný skutočným súdnym prípadom o korupčných praktikách minulého režimu. V lete by sme chceli s kamarátkami filmárkami natočiť „na pankáča“ videoklip pre kapelu PIDI Sex. Okrem toho chodím každý deň do práce, kde vymýšľam texty k upútavkám pre komerčnú televíziu.


Vlado Balko
režisér

Momentálne sa vraciam do svojich detských čias a do rozprávok, pretože pripravujem pôvodnú slovenskú filmovú rozprávku z pera Ondreja Šulaja. Stále viac si uvedo­mujem, že rozprávka je asi najťažší filmový žáner a aj malé zaváhanie v príprave môže pokaziť celý projekt. Aby som úplne neutiekol od reality, na to mám televízne seriály. A ešte tak trochu koketujem s jednou známou predlohou, aby sa zo Slovenska nestalo zúfalé filmové údolie depresívnych sĺz. A intenzívne držím palce Lukášovi Hanulákovi, aby sa mu ten prvý celovečerák podaril!