Martina Saková
režisérka

Teším sa zo spolupráce s producentkou Katkou Krnáčovou, s ktorou pripravujeme dobrodružný film Leto s Bernardom, veselý príbeh o Jonášovi a jeho rebelantskom dedkovi, ktorý si rád vypije pivko navyše. Jonáš toho už má plné zuby a podnikne všetko možné aj nemožné, aby mal opäť svojho starého dedka späť. So spoluscenáristkou Silke Schulz práve pracujeme na ďalšej verzii scenára v rámci workshopu Sources2 a s Katkou máme za sebou prezentáciu na Financing Forum v Malmö, ktorá nám otvorila nové koprodukčné a distribučné možnosti. Snažíme sa, aby sme mohli budúce leto točiť, ďakujeme všetkým, ktorí nám v tom pomáhajú, a dúfame, že sa nám to podarí.


Dodo Šimončič
kameraman

Po dlhom čase točím reklamu s mladým režisérom vo výbornej produkcii. Pripravujem pre TV JOJ prenosy zo slovenských miest s názvom Jojka v meste a pre Slovenský filmový ústav digitalizovanú verziu Hanákovho filmu Ružové sny.


Juraj Šlauka
režisér, scenárista

Keby som mal vavríny, s radosťou by som na nich zaspal. Spánok je úžasná vec. Hlavne ten neprerušovaný. Nedávno sa nám totiž narodila dcérka, takže viem o tom svoje. Vaša otázka však smeruje k filmu a tam je tradične všetko behom na dlhú trať. S Mirom Remom sme dokončili dva dokumenty, ktoré však pre nevôľu zúčastnených zrejme nakoniec skončia v šuplíku. S Andrejom Kolenčíkom naďalej rozvíjame skice k jeho celovečernému hranému debutu. Jednou nohou som v Prahe, kde finišujú prípravy drámy Peří režiséra Petra Hátleho, no a v postprodukcii je moja scenáristicko-režijná prvotina Punk je hned!.