Mária Rumanová
dokumentaristka                                               

Popri práci na menších dokumentárnych projektoch u mňa hrá momentálne hlavnú rolu výroba dlhometrážneho dokumentárneho filmu Čierna, ktorého expozíciou bol môj absolventský film Proti srsti. Ide o dokument, ktorý časozberne zaznamenáva osudy piatich protagonistov žijúcich v Čiernej nad Tisou – v minulom režime dôležitom a strategickom železničnom uzle, dnes vymierajúcom meste duchov na hranici s Ukrajinou, ktoré reprezentuje úpadkovú tendenciu východnej periférie krajiny. Keďže sa osudy našich protagonistov často menia zo dňa na deň, ide o pohotovú, niekedy náročnú, no veľmi výživnú dokumentárnu prácu.                                               


Peter Hledík
režisér                                               

Potešilo ma, že som si nedávno zahral malú postavičku v hranom debute Marka Škopa Eva Nová, predovšetkým to, že to bolo spolu s Milkou Vášáryovou. Už dlhšie pripravujem 10-dielny seriál hodinových hudobných dokumentov o 30-ročnej histórii festivalu Bratislavská lýra. V týchto dňoch dokončujem v Prahe celovečernú dokudrámu Opustený vesmír, na ktorej som aj minoritným koproducentom, s podporou AVF. Je to hľadanie večných otázok života a smrti, nakrútené z veľkej časti ako autobiografický príbeh. Na budúci rok chystám film o fotografovi Dežovi Hoffmannovi. No a mám pred sebou posledných pár týždňov na prípravy Art Film Festu. Mám aj zopár menších plánov... a rodinu.                                               


Michael Kaboš
producent, režisér, kameraman                                               

Pripravujem uvedenie časozberného filmu Farby piesku o vojne v Líbyi. Dokončil som film Prízraky o premenách hrdinstva na pozadí dejín. Plánujem nové projekty. A najväčšiu radosť mám zo svojej dcérky Emy.