Jana Micenková

scenáristka

Momentálne sa venujem hlavne divadlu v Prahe, svojmu divadelnému zoskupeniu, s ktorým som vytvorila autorskú hru na základe vlastného scenára. Hra sa volá NEKROgames a za jej text som získala niekoľko ocenení. Hru som aj režírovala. Máme za sebou už siedmu reprízu v ČR a plánujeme ďalšie vystúpenia aj výjazdy na Slovensko. Čo sa týka filmu, stále sa snažím prepisovať a vylepšovať svoj scenár Najkrajšie roky (je to osudová love story z Košíc), ktorý by sme s producen­tom Petrom Badačom veľmi radi dotiahli až do finálnej realizácie.


Ladislav Kaboš

režisér

V čase písania tohto príspevku sa chystám na festival do Jihlavy. Film Všetky moje deti tam vybrali do programu East Silver 2013 a je nomimovaný na cenu Silver Eye. Príbeh „rómskej misie” charizmatického Maroša Kuffu bol podporený v európskom grantovom programe Media a v programe Eurimages. V budúcom roku vo februári chystáme jeho kinopremiéru. Producentsky ho vyrobil MEDIA FILM, s. r. o. Som zvedavý na prvé reakcie divákov. Pre mňa bola nesmierne cenná skúsenosť, že som mal možnosť dostať sa do rómskych osád, do rómskych rodín a prežívať s nimi ich radosti a trápenia. Je to celkom iný pohľad, veľmi autentický


Vladimíra Hradecká

režisérka

Natočila som dva krátke dokumentárne filmy o Rómoch – Štefan a Paulína a Karol –, ktoré sú výstupom projektu Odsúdení na spolunažívanie v dobrom IV. Pod spoločným názvom Šesť majú ambíciu vytvoriť priestor na diskusiu o tolerancii a odbúravaní predsudkov. Dokončila som dokument There’s no stopping fashion o podpore kreatívneho priemyslu. S Paulou Ďurínovou dokončujeme dokument zatiaľ s pracovným názvom Architekti v osade, ktorý mapuje proces výstavby jednoduchých domov pre rómsku osadu v Kojaticiach. A pracujem aj na autorskom projekte, ktorého hlavnou témou je kresťanstvo a homosexualita.