Richard Žolko
kameraman

Mám roztočený projekt Kto bude ďalší o šikane a vplyve internetu na mladých ľudí. Zároveň pripravujem pilotný projekt k seriálu o mladých ľuďoch, ktorí sa dostali do problémov a ostali na okraji spoločnosti. Robíme obhliadky a pracujeme na technickom scenári. Skončili sa prázdniny, začne sa vyučovanie na VŠMU, kde mám štvrtákov v ročníku. Pripravujem pre nich semestrálne cvičenia. Koncom roka sa chystá podujatie Kamera 2017, tak sa venujeme jeho príprave a snažíme sa zohnať finančné prostriedky na jeho realizáciu

Miroslav Tóth
hudobný skladateľ

Mám rozvrhnutú prácu na troch filmoch. Pri filme FREM (r. V. Čákanyová) by som chcel zachytiť sonický aspekt exteriérových a interiérových zvukových reálií. Jedna časť deja sa bude odohrávať v Antarktíde. Prostredníctvom špeciálnych mikrofónov a následnej spektrálnej analýzy chcem preniesť zaznamenané zvuky do sláčikového orchestra. Pri filme Posol (r. I. Ostrochovský) sme vo fáze prvých náčrtov. Hudba má podporiť dramatickú líniu melodickými klastrami, zároveň vytváram hudbu pre akordeón. K filmu Cesta do nemožna (r. N. Držiak) si zatiaľ robím prehľad o pouličnej, barovej a populárnej európskej hudbe zo začiatku 20. storočia.

Andrej Kolenčík
režisér a animátor

So scenáristkami Annou Fifikovou a Zuzanou Dzurindovou sme uzavreli scenáre na televíznu minisériu Mohyla, ktorú budem režírovať a produkuje ju Cinetype. Nakrúcať budeme budúci rok a na obrazovkách by sa mala objaviť v roku 2019. Okrem toho dokončujeme s Jurom Šlaukom scenár absurdnej komédie Odbočte vpravo! (predtým Historky z Miletičky), s ktorým sme absolvovali Midpoint a s ktorým nám dramaturgicky pomáha Ivo Trajkov. Pod mojou značkou Admiral Films ešte vyvíjame film Biely kôň spolu so scenáristom Jakubom Medveckým. Ide o príbeh podľa skutočnej udalosti. Medzičas mi vypĺňa tvorba spotov, videoklipov a ilustrácií.