Katarína Kerekesová
animátorka a režisérka
Práve sme poslali do tlače knihu Websterovci 3. Prvýkrát predbehla filmové spracovanie. Epizódy, ktoré tvoria knižné kapitoly, sú ešte vo výrobe a premiéra ich len čaká. Práca na filmových Websterovcoch je teda mojou hlavnou pracovnou náplňou. Tentoraz sme sa rozhodli vytvoriť z nich celovečerný formát spoločným prepojovacím príbehom. Čaká nás aj rozbeh výroby nového televízneho špeciálu Mimi & Líza – Záhrada. A rastie nám aj niekoľko nových potrebných tém, ktoré priniesla táto zvláštna doba. Za všetkých mojich kolegov – sme vďační, že môžeme ďalej pracovať napriek aktuálnym podmienkam.


Teodor Kuhn
režisér
Korona prišla, práve keď som si vzal polročnú dovolenku na písanie scenára. Sedel som doma bez príjmu a trápil sa nad prázdnym papierom. Okrem epidémie nič nové. S textom ma vzali na ScripTeast. Konzultujem s režisérom seriálu Most! a producentkou filmu Homár Jorgosa Lanthimosa. Sebavedomiu to nepridáva, ale scenár hádam bude držať pokope. A v tvorivom vákuu som si povedal, že chcem robiť reklamu. Chýbala mi práca na pľaci. Aj keď si zo školy pamätám, že komercia je zlo, u nás neexistuje lepší spôsob, ako sa zlepšiť v remesle. Točiť spoty je vlastne to isté ako tímovky – vždy nový tím, nové zadanie, tvrdý deadline – a šanca niečo sa naučiť. Takto nejako sa ten život poskladal a už mi dlho nerobil takú radosť.


Miriam Struhárová
scénografka a kostýmová výtvarníčka
Aj keď sa zdalo, že toto leto budem mať po dlhom čase prázdniny na dedine s rodinou, prišiel mi ešte v máji do cesty film. Tak trochu na poslednú chvíľu som sa musela rozhodnúť, či to vziať, ale stačilo mi jedno stretnutie so scenáristom, režisérom a producentom v jednej osobe Rasťom Borošom a bola som rozhodnutá do toho ísť. S odstupom času môžem dokonca povedať, že film Čierne na bielom konisom dostala za odmenu. Mala som pocit voľnosti v tvorbe nielen v prípravnej fáze, ale aj v procese, keď som mohla slobodne meniť veci k lepšiemu na základe vlastnej intuície, estetiky, ale aj situácií a náhod, ktoré sa udiali na natáčaní.