Lucia Kovaľová
(filmová koloristka a kameramanka)

S režisérkou Sandrou Makhlouf dokončujeme krátky film Živá voda. Pozorujeme v ňom mladú ženu, ktorá sa kvôli predĺženiu platnosti pasu vracia zo zahraničia do kúpeľného mesta. Obklopená kúpeľnými hosťami, čakajúc na doklady, nie je v rodnom meste ani turistkou, ani domácou. Nakrúcanie podporila MOIN Filmförderung a za prvú verziu strihu nám udelili cenu Kultúrnej nadácie mesta Hamburg. Okrem natáčania začíname robiť grading viacerých celovečerných filmov. Neviem, koľko toho môžem prezradiť, ale teším sa na ďalšiu spoluprácu s kameramanom Dušanom Husárom a na film Letopis Martina Kollara.

 

Marek Bihúň
(strihač)

Pred pár dňami som začal strihať celovečerný dokumentárny film Amoosed! s českou režisérkou Hanou Novákovou v slovenskej koprodukcii s Petrom Kerekesom. Film sleduje naprieč planétou vzťah medzi ľuďmi a losmi pri zvláštnych a často surreálnych stretnutiach, ktoré poukazujú na všeobecné zákonitosti a paradoxy ľudského vzťahu k prírode. S Máriou Pinčíkovou pripravujeme vývoj celovečerného hraného filmu o mechanizmoch totalitarizmu a propagandy v sebe vlastnom, do istej miery štylizovanom svete s názvom Výkriky bez ozveny. Okrem iného spolupracujem aj na príprave celovečerných debutov Mareka Moučku a Štefana Straku. 

 

Alexandra Gabrižová
(koordinátorka seriálových programov)

Je január a ja sa snažím skĺbiť všetky aktivity môjmu srdcu blízke. V MIDPOINT-e máme pár chvíľ pred workshopom Cold Open v Terste. Je určený pre filmových producentov z krajín strednej a východnej Európy s intenciou vstúpiť do produkovania seriálov. Zároveň pripravujeme prezentáciu scenáristických talentov na Berlinale. S cestovnou kanceláriou pre krátky film Disco Sailing, ktorej som spoluzakladateľkou, neúnavne plánujeme aktivity na podporu krátkych filmov a ich kvalitného zázemia na Slovensku. Chodím na prechádzky so psom. Jazdím na motorke. Čítam knihu The Earth is an Architecture.