Peter Begányi
režisér a producent
S rakúskym novinárom a scenáristom Martinom Leidenfrostom a so Silvestrom Lavríkom aktuálne pracujem na scenári k filmu Leidenfrostov prípad, ktorého vývoj podporil aj AVF. S Arnoštom Goldflamom, Jiřím Havelkom a Hanou Lasicovou zase píšeme scenár k filmu Dámska šatňa podľa divadelnej predlohy Arnošta Goldflama. A ako vraví Jiří Havelka: Som večne v developmente a večný čakateľ na podporu fondov.


Jana Vlčková
strihačka
Uzatvárame práve s Olmom Omerzuom jeho nový celovečerný film s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe (zatiaľ je bez názvu). Do toho sa občas vraciam do Bratislavy, aby sme s Robom Kirchhoffom mohli pracovať na jeho dokumente Všetci ľudia budú bratiao Alexandrovi Dubčekovi. Čaká ma ešte netradičné televízne zachytenie divadelného predstavenia Maloměšťáci v HaDivadle v Brne s Ivanom Burajom a intenzívne mesiace v strižni s Martinom Marečkom, s ktorým budeme dokončovať jeho časozberný observačný dokument o českom filmovom kritikovi Kamilovi Filovi.


Marek Urban
producent
Po troch dynamických a turbulentných rokoch prišla pandémia, ktorá veci zmenila. Aj vďaka nej som mal príležitosť spomaliť, vnímať novú realitu a zamyslieť sa, čo a ako ďalej. Viac času trávim doma s partnerkou a deťmi, užívame si leto, oddychujeme. Zbieram energiu, prepracovávam pozastavené či zmenené filmové projekty a upratujem staršie nedokončené. Po dvoch rokoch príprav spúšťame hlavnú časť nakrúcania filmu Il Boemo režiséra Petra Václava. S režisérkou Ivanou Hucíkovou a dramaturgičkou Ingrid Mayerovou rozmýšľame, ako dokrútiť dokumentárny film, ktorý sa má odohrávať na Slovensku a aj v Amerike, kam sa asi dlhší čas nedostaneme.