Lucia Kašová
dokumentaristka

Momentálne pracujem na svojom druhom dlhometrážnom dokumente World of Walls. Práve sme zabezpečili financie na jeho vývoj z Audiovizuálneho fondu. World of Walls je dokumentárne sci-fi, odohrávajúce sa v blízkej budúcnosti a v prostredí extrémnych sociálnych rozdielov a eskalujúceho stavu klimatickej krízy. Bohatí sa zatvárajú do svojich prísne chránených luxusných rezidencií, zatiaľ čo ostatní hladujú za múrom. Nemenovanú krajinu drancuje environmentálna katastrofa, o ktorej svet vedel roky dopredu, ale ignoroval ju. Film je postavený na dvojitom portréte detí z oboch strán barikády.


Laco Janošťák
kameraman

S režisérom Braňom Mišíkom som spolupracoval na voľnom pokračovaní seriálu Hniezdo. Pod názvom Priznanie ho vysiela RTVS a ja ešte stále dorábam farebné korekcie. Seriál rieši dôležité spoločenské témy a som vďačný RTVS, že sa nebála nastaviť spoločnosti zrkadlo. S Marianou Čengel Solčanskou som točil film Slúžka. Teraz je v strižni a mňa čaká finálna práca na obrazovej postprodukcii. Mišík aj Solčanská sú vyzretí režiséri, ktorí vedia, čo chcú, a majú svoju obrazovú víziu. Skúsenosti ma naučili, že vtedy netreba s režisérom bojovať, ale realizovať jeho predstavy, a to sa mi celkom darí. Spolupracujem aj na seriáli pre komerčnú televíziu a vo voľnom čase sa snažím byť so svojimi deťmi a priateľkou.


Michal Horváth
zvukár

Rok 2021 som ukončil úspešným uvedením dokumentárneho filmu Čiary Barbory Sliepkovej na MFDF Ji.hlava. Aktuálne pracujem na dokumentárnom filme s pracovným názvom Pongo CallingTomáša Kratochvíla. S producentkou Barbarou Janišovou Féglovou pripravujem aj zvuk do viacdielneho cyklu o slovenských emigrantoch. Rozpracované mám viaceré dokumentárne projekty s Janou Bučka a Michalom Fulierom. V tomto roku ma čaká aj spolupráca na postprodukcii hraného filmu Cirkus Maximum Artura Kaisera a plánujem ukončiť doktorandské štúdium na FTF VŠMU, kde sme spustili projekt rekonštrukcie kinosály a štúdia Dolby Atmos.