Denisa Uherová
zvukárka

Momentálne pracujem na redizajne zvuku svojho bakalárskeho filmu O sestre (r. B. Sliepková). Na základe neho píšem prácu o vytváraní zvukových plôch, ktoré pozostávajú zo zvukov s odlišnou textúrou. Ďalším projektom je spolupráca so scénografkou Astrid Bode, s ktorou sa snažíme o vytvorenie tzv. zvukových oáz v dnešnom rušnom svete. Výsledkom bude inštalácia vo verejnom priestore. Okrem toho sa momentálne venujem nahrávaniu atmosfér a rozhovorov s ľuďmi, ktorých stretávam pri cestovaní. Zatiaľ je to len zbierka kadečoho, ale dúfam, že raz dám tento audiodokumentárny materiál dokopy.

Jakub Julény
režisér

V spolupráci so spoločnosťou Hitchhiker pripravujem dlhometrážny projekt o košickej undergroundovej komunite okolo osobnosti Marcela Strýka. Okrem toho som rád, že sa môžem podieľať na organizácii multižánrového podujatia Víkend atraktívneho divadla v mojom rodnom Zvolene. Popritom „fotonovinárčim“ v banskobystrickom kraji Mariána Kotlebu a s údivom sledujem lokálne paradoxy.

Peter Kelíšek
kameraman a producent

Začínam postprodukčné práce v Českej televízii na 8. až 11. časti seriálu Inšpektor Max s Jurajom Kukurom v hlavnej úlohe. Koncom novembra dotočíme TV film o Alexandrovi Dubčekovi pre RTVS Krátka jar, dlhá zima v réžii Laca Halamu. Na jar pripravujem pre ČT 8-dielny seriál Lynč pod vedením Harolda Aptera, ktorý pre ČT projekt vyvinul a aj ho spolurežíruje. Koncom roka uvedieme do kín dokumentárny film o Miroslavovi Válkovi s názvom Válek. Je to pokračovanie nášho interného programu mapovania tunajšej histórie prostredníctvom známych osobností, robíme to spolu s Patrikom Lančaričom, Marošom Šlapetom, Pecom Pavlacom.