Lukáš Teren
kameraman

Tieto dni pracujeme spolu s Aničkou Fifikovou na scenári dokumentárneho filmu o kameramanovi Richardovi Krivdovi. Natočiť o ňom dokument som sa rozhodol, keď som natáčal jeho portrét k udeľovaniu ceny Kamera 2019 za celoživotné dielo. Richard okrem toho, že je výborný kameraman a vzácny človek, je aj perfektnou témou na dokument. Rozprávač príbehov, zažitých a sfilmovaných, kino život. Film má názov Vesmírny kovboj. Druhá vec, na ktorej robím, je vyfarbovanie filmu Martin a tajomstvo lesa, ktorý som s režisérom Petrom Oukropcom točil minulé leto. To je asi všetko, čo sa sem zmestí.


Peter Gašparík
scenárista a organizátor filmových podujatí

Tvorivá časť mojich aktivít posledné roky hibernovala, ale začal som doktorandské štúdium scenáristiky na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU, takže sa prebúdza k životu – staviam námet žánrovej snímky. Pre filmové festivaly 4 živly a Art Film Fest riešim public relations a už tretí rok koordinujem VIFI FEST, ktorý prináša domáce filmy na vidiek. Okrem toho pracujem ako PR manažér pre distribučnú spoločnosť, kde zisťujem, že práca so slovenskými filmami a ich tvorcami má množstvo špecifík. Je to mimoriadne obohacujúca životná etapa.


Michael Kaboš
producent a režisér

Minulý rok bol veľmi intenzívny. Podarilo sa nám s režisérom Norom Držiakom dokončiť trikový film Cesta do nemožna. Spoločne sme sa teraz pustili do vývoja dobrodružného filmu Kráľ o Móricovi Beňovskom a animovaného filmu Michaela podľa knihy Miloša Urbana. Podobne pripravujem projekty v spolupráci s Českou televíziou, kde sa zameriavam na historické témy. Koncom marca bude mať premiéru nový cyklus Osudové lásky o milostných vzplanutiach historických osobností. Zároveň mám dva veľké ciele. Vďaka inšpirácii svojou malou dcérou som začal pripravovať detský animovaný seriál s lekárskou tematikou Lovci bacilov a pustil som sa aj do prípravy netradičnej dokudrámy Robinson atómového veku, ktorá bude dobrodružným sci-fi portrétom priekopníka jadrovej fyziky v Československu.