Ján Meliš
kameraman a producent

Momentálne nakrúcam celovečerný dokument Milonga o komunite ľudí, ktorí na Slovensku tancujú argentínske tango. Je zaujímavé sledovať, ako tento atraktívny a vášnivý tanec ovplyvňuje ich životné príbehy, postoj k ľuďom a súčasnej dobe. Zároveň aj vďaka aktuálnej podpore z Audiovizuálneho fondu začíname s Markom Škopom pracovať na jeho novom hranom filme Nech je svetlo. Čakajú nás obhliadky na Orave, kastingy, pracovné stretnutia a naplno rozbiehame prípravy na plánované zimné natáčanie. No a o dva týždne sa začína rybárska sezóna, tak ak ostane čas, chystáme sa s deťmi na rybačku...

Marta Prokopová
animátorka

Nedávno sa mi šťastne podarilo uzavrieť spoluprácu so vzdelávacou organizáciou TED-Ed (Chinese Zodiac). V tom čase sa kryštalizoval aj vizuál nového albumu Sama Štefanca (Bulp) s názvom Yrsa. Momentálne pracujem na ilustráciách ku knihe Emil z hôr scenáristu a spisovateľa Juraja Raýmana. S režisérom Michalom Blaškom pracujeme pod krídlami Superfilmu na krátkom animovanom filme Divoké bytosti. S projektom sme sa nedávno ocitli na Berlinale Talents v sekcii Short Film Station, na Febiofeste (Industry Days) a onedlho nás čaká pitching v rámci Visegrad Animation Forum v Třeboni.

Róbert Karovič
strihač

Robím na 25-dielnom animovanom seriáli o etikete Chochmesy, ktorý sa vyrába pre RTVS, kreatívne za ním stoja Robo Šveda a Diana Kacarová, výtvarnú stránku realizujú Ové Pictures. S režisérkou Miriam Petráňovou striháme jeden diel cyklu Família, s Marekom Ťapákom zase dokumentárny portrét jeho otca Martina Ťapáka. S Paľom Barabášom sme dokončili dvojdielny dokumentárny film Vábenie výšok o himalájskych expedíciách, ktoré viedol Ivan Gálfy, a pripravujeme portrét skladateľa Svetozára Stračinu. S režisérom Petrom Begányim dokončujeme seriál 1890 a s režisérom Robom Švedom druhú sériu seriálu Mordparta.