Peter Kerekes
režisér a producent

Práve sedím s Ivanom Ostrochovským na Deribasovskej ulici v Odese (príspevok vznikol 10. 8. – pozn. red.), robíme posledné úpravy na filme Cenzori. Naša hlavná postava je cenzorka vo väznici, osem hodín denne číta (väčšinou) milostné listy väzňov. Mesto má stále babeľovskú atmosféru, som zvedavý, ako sa nám to podarí pretaviť do filmu. Zatiaľ čo ja som od rána do večera vo väzení, režisérka Bibiana Beňová pripravuje spolu s fotografmi Tomášom Maninom a Jurajom Fifikom cyklus Budujeme Slovensko o histórii slovenských fabrík, ktorý produkujem.


Biba Bohinská
scenáristka a dramaturgička

Keďže v septembri pokračujeme v natáčaní celovečerného tanečného filmu s pracovným názvom Hugo (Backstage), tak spolu s režisérkou Andreou Sedláčkovou pracujeme na posledných úpravách scenára. Spolu s Naďou Clontz sme sa boli pozrieť na „pľac“ Tajných životov 2 a režisér Jano Sebechlebský nám sľúbil, že urobí všetko pre to, aby bola druhá séria ešte lepšia ako prvá. S dokumentaristkou Máriou Martiniakovou sme robili posledné úpravy scenára dokumentárneho filmu Neviditeľná o popôrodných traumách, ktorý sa práve točí v Seattli.


Peter Badač
producent

Ako producent sa teším na naše Bfilm-projekty, ktoré budú dokončené tento rok: na Špinu Terezy Nvotovej, koprodukčnú Slobodu Jana Speckenbacha, animované filmy Fifi Fatal Majky Oľhovej, 39 týždňov, 6 dní Joanny Kożuch a Borisa Šimu a na spoluprácu so srbskými animátormi Anou Nedeljković a Nikolom Majdakom ml. na filme Untravel. Mám radosť, že postupujeme s filmom Petra Budinského Srdce Veže, po Kreatívnej Európe nás podporil aj český fond kinematografie. Ako programový riaditeľ Finále Plzeň sa teším na jeho 30. ročník aj na Visegrad Film Festival v Corku, ktorý kurátorsky zastrešujeme. A ako človek sa teším z krásneho leta.