Vladislava Plančíková

dokumentaristka

Som vo fáze scenáristickej prípravy dlhometrážneho dokumentu Čierno-biela mágia a súčasne pracujem na projektoch Fetiše socializmu a Súrodenci. Ide o dokumentárne seriály pre RTVS, ktoré by sa mali objaviť vo vysielaní na jar budúceho roku. Priebežne robím krátke dokumentíky do relácie Večera s Havranom. A uvažujem nad projektmi, ktoré by som raz rada zrealizovala.


Gejza Dezorz

režisér

V Dezorzovom lutkovom divadle sme s projektom Slovenské marionetové divadlo v októbri odpremiérovali novú unikátnu marionetovú atrakciu CIRKUS a hneď na to sme s kolegami začali skúšať novú produkciu Panoptikum Frankenstain, čo je marionetový muzikál s hudbou Mariána Čekovského a pesničkovými textami básnika Agda Bavi Paina, ktorý odpremiérujeme v našom Kabinete bábkového umenia 18.decembra. S mojou spoločnosťou verybuzy sme pre RTVS dokončili 22-dielny cyklus Vínne cesty Slovenska, ktorý sa už vysiela a taktiež pre RTVS sme v Slovak Motion Picture dokončili, s podporou Audiovizuálneho fondu SR cyklus dvanástich dielov bábkového seriálu o osobnostiach Slovenska Hlavule. Ako režisér naďalej pracujem pre Tv Markíza na seriálových projektoch Chlapi neplačú a Rodinné prípady, čo mi zaberá takmer všetok čas. No a vo voľných chvíľach pripravujem filmovú adaptáciu bábkovej hororovej komédie Fantomas a Lovec zombíkov. V šuflíku mi zapadá prachom môj námet na filmovú drámu o dvoch rozdielnych bratoch a ich chorej matke, no a neustále sa zaoberám vysnívaným projektom historického televízneho seriálu podľa série kníh známeho ale nemenovaného slovenského autora.


Peter Dimitrov

dokumentarista

S dramatikom Lacom Keratom práve pracujeme na scenári Tajomstvo pána Kempelena. Ide o mysterióznu historickú drámu o šachovom automate a o živote Wolfganga von Kempelena. Otázka priam detektívna znie: Bol to najväčší podvod storočia na dvore Márie Terézie? Aká je cena, ktorú musí geniálny tvorca zaplatiť za to, že predbehne svoju dobu?