Maroš Berák
dokumentarista

Pomerne intenzívne sa venujem nakrúcaniu novej verzie Bergmanovej Siedmej pečate. Tento film ma prenasleduje celý život. Väčšina účinkujúcich sú alkoholici so záujmom o metafyzické otázky. Osvedčili sa aj herci z rómskej osady. Vďaka paranormálnym technikám postupne vznikajú nové obrazy, ktoré nadväzujú na pôvodný Bergmanov text. Výsledok procesu zostáva neistý, kombinuje rôzne metódy réžie. Umeleckým zámerom projektu je oklamať Smrť. Aspoň na čas.


Veronika Zúbek Kocourková
režisérka, animátorka a výtvarníčka

V súčasnosti pracujem na projektoch našej spoločnosti Super film a najintenzívnejšie sa spolu so scenáristkou Soňou Balážovou a producentkou Simonou Hrušovskou venujem celovečernému animovanému dokumentu Vnútro. Otvára témy duševného zdravia, ktoré sú mi veľmi blízke. Dokument je zatiaľ vo fáze vývoja, pracujeme na scenári a výtvarných návrhoch. Žiaľ, vzhľadom na momentálne komplikovanú situáciu v AVF, ako mnoho iných producentov stále čakáme na dotáciu a uvažujeme, ako preklenúť túto dobu a popritom posúvať projekt dopredu.


Ivana Laučíková
režisérka animovaných filmov

Na konci leta finišujeme výrobu prvej epizódy animovaného seriálu Lesná päťka. Ide o vzdelávací projekt, ktorý učivo základných škôl transformuje do podoby príbehov, prostredníctvom ktorých sa deti učia. Autorsky sme ho pripravili v trojici s Katkou Kerekesovou a Katkou Molákovou. Seriál sa vyrába v spolupráci so špičkovými metodikmi, renomovanými ilustrátormi, staršími aj začínajúcimi animátormi, a to všetko pod hlavičkou štúdia Fool Moon. Úprimne verím, že svojou iniciatívou prispejeme k úspešnej transformácii slovenského školského kurikula.