Silvia Panáková
(producentka)

Úspešne sa nám na Slovensku podarilo ukončiť nakrúcanie hraného filmu Magic Mountainpre holandskú spoločnosť Family Affair Films a česko-slovensko-iránskeho filmu Poloviny v réžii Aliho Mossafu. Na jeseň pripravujeme slovenskú distribúciu dvoch koprodukčných filmov – dokumentu Jiří Suchý režisérky Olgy Sommerovej, ktorý získal Cenu divákov na MFF Karlove Vary, a hraného filmu Pražské orgie režisérky Ireny Pavláskovej. S hraným filmom Fašiangy v réžii Iva Trajkova sa dostávame do poslednej fázy nakrúcania. S režisérkou Máriou Martiniakovou finalizujeme dokument Neviditeľná. A aj tento rok pripravujeme Česko-slovenský filmový festival v Austrálii.

Michal Džadoň 
(filmový zvukár)

Na Art Film Feste sme odpremiérovali dokument Erika Prausa Volanie. Zachytáva príbeh troch mníchov, pôvodne neveriacich ľudí, ktorí začuli Božie volanie a vstúpili do mníšskeho povolania. Do distribúcie sa film dostane koncom októbra. Začiatkom leta sme dokončili nakrúcanie česko-slovenského filmu Kryštof v réžii Zdeňka Jiráskeho. Je to krásna dobovka z 50. rokov v česko-nemeckom pohraničí. V súčasnosti prebiehajú práce v strižni a už sa veľmi teším na prvú verziu. V najbližších týždňoch by som mal začať práce na zvukovej postprodukcii dokumentu Králové videa, ktorý zachytáva éru jednohlasného dabingu a pašovaných pirátskych videokaziet. 

Daniela Krajčová 
(výtvarníčka a animátorka)

Momentálne sa väčšinu dňa venujem svojim dvom malým deťom, nepracujem veľa. S Otom Hudecom pokračujeme toto leto v Projekte Karavan s deťmi na košickom Luníku IX, viedli sme s nimi tri trojdňové workshopy. Prezentácia výsledného maľovaného objektu a videí bude na Bielej noci v Košiciach. Pre Slovenskú katolícku charitu tvorím šesť krátkych animácií o cieľoch udržateľného rozvoja. Teším sa z kinodistribúcie svojho filmu Persona grata a premýšľam nad budúcimi projektmi.