Braňo Mihálik
filmový architekt

Práve som odovzdal interiéry k seriálu Oteckovia pre televíziu Markíza (text vznikol v polovici augusta – pozn. red.). Bola to náročná niekoľkomesačná stavba v ateliéroch. Momentálne kreslím návrhy k ďalšiemu TV projektu a popritom pripravujem natáčanie reklamných spotov. V septembri sa bude na Slovensku premiérovať celovečerný film Out slovenského režiséra Györgya Kristófa. Natáčanie bolo komplikované, lokácie sme mali na Slovensku, v Maďarsku, Estónsku a Lotyšsku. Bol to mix zábavy a adrenalínu a ja sa teším na slovenskú premiéru, lebo tá svetová v Cannes bola nezabudnuteľná.

Tomáš Kaminský
producent

Raz. Momentálne dokončuje talentovaný belgický režisér svoj druhý film Záhradníctvo, ktorý je na pomedzí dokumentu a naratívneho filmu, vzniká v belgicko-slovenskej koprodukcii a jeho protagonistami sú slovenskí Rómovia žijúci na predmestí Bruselu. Dva. Roztočený dokument o výtvarníkovi – aktivistovi Petrovi Kalmusovi a jeho ukradnutých životoch režíruje Adam Hanuljak. Tri. S českým režisérom Jirkom Stejskalom pozorujeme život v slovenskej Prahe a po vývoji témy sa už rysuje tvár dokumentu. A teším sa aj na dokumenty Mareka Kuboša (Môj posledný autoportrét) a Jana Stračinu (Slovenský Seattle), kde pomáham s dramaturgiou.

Michal Kondrla
strihač

Všetky letné dni trávim vo svojej novej strižni, kde strihám s Lacom Kabošom film Kapela o rómskych muzikantoch, ktorí sa snažia prekonať samých seba a presadiť sa v našom svete. Paralelne dokončujem krátky tanečný film Experiment režisérky Jany Smokoňovej a kameramana Lukáša Terena a s Jakubom Kronerom začíname strihať hraný seriál Zamilované. S kolegami z Asociácie slovenských filmových strihačov organizujeme súťaž Cena ASFS a 15. 9. ocení porota na festivale Cinematik najlepších slovenských strihačov. Pomaly sa začne zimný semester a ja sa veľmi teším na študentov Katedry strihu FTF VŠMU.