Martin Žiaran

kameraman

Práve s Honzom Hřebejkom dokončujeme film Učiteľka. Asi o mesiac pokračujeme v televíznom projekte, ktorý sa predtým volal Případ pro exorcistu. Teraz pôjde
o tretiu sériu, ktorá sa bude volať Detektivové od Nejsvětější Trojice. Je to skôr niečo ako film rozdelený do troch častí. Nedávno sme ešte dotočili s Petrom Bebjakom film Čistič, ktorý bude mať premiéru už v októbri.


Róbert Karovič

strihač

Momentálne pracujem s režisérom Róbertom Švedom na strihu filmu o prekladateľke a spisovateľke Zore Jesenskej z dokumentárneho cyklu Prvá. S režisérkou Katarínou Hlinčíkovou strihám krátke portréty finalistov ceny Anasoft litera a s Pavlom Barabášom dokument Sloboda pod nákladom o starom nosičskom remesle, ktoré sa v klasickej podobe zachovalo vo Vysokých Tatrách. S režisérkou Vladislavou Sárkány strihám film Asistujem, teda som, ktorý približuje službu osobnej asistencie osobám so zdravotným postihnutím i záujemcom o túto prácu. Robili sme ho pre Organizáciu muskulárnych dystrofikov.


Martin Čech
kameraman

Začiatkom roka som s režisérom Michalom Balážom začal pracovať na zaujímavom projekte True Story o živote Ľudovíta Štúra. Ide o hraný dokument v spolupráci s RTVS, v ktorom je výrazne použitá animovaná retrospektíva. Film bude mať premiéru 28. októbra 2015, na výročie Štúrovho narodenia. S režisérom Lukášom Hanulákom pripravujeme krátkometrážny film inšpirovaný tvorbou Františka Švantnera. Natáčanie by sa malo začať do konca tohto roka. Príbeh odohrávajúci sa na slovenskej dedine bude plný tajomných momentov a prekvapujúcich zvratov.