Tereza Nvotová
režisérka

Práve pripravujem svoj tretí celovečerný film Otec s Milanom Ondríkom a Dominikou Morávkovou v hlavných úlohách, ktorý bude mať premiéru v roku 2025. Píšem minisériu Suck My Dick Putin o prvých týždňoch vojny na Ukrajine z pohľadu mladých ľudí. Tiež sa podieľam na vývoji minisérie Naši ľudia o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a pracujem aj na dvoch projektoch v Amerike, o ktorých ešte nemôžem hovoriť. Popritom som začala učiť na Katedre réžie na svojej alma mater – pražskej FAMU a ešte stále cestujem na festivaly so svojím druhým hraným filmom Svetlonoc, z čoho sa veľmi teším, lebo už obehol skoro celý svet.
 

Katarína Štrbová Bieliková
kostýmová výtvarníčka

Mám za sebou veľmi náročný viac ako polrok. Takmer súbežne som pracovala na dvoch filmoch. Na Slovensku to bol film Vojna policajtov v réžii R. Biermanna o divokých 90. rokoch na východe Slovenska a v Česku film Vlny režiséra Jiřího Mádla, rozprávajúci príbeh redakcie medzinárodného života v československom rozhlase v roku 1968.

Veľkú radosť mi urobila výstava Tri dámy česko-slovenského kostýmu, ktorú sme nedávno otvorili spolu s Katarínou Hollou a Alexandrou Gruskovou v Slovenskom inštitúte v Prahe. Srdečne vás pozývam.


Ivana Sujová
scenáristka a riaditeľka Fest Anča

Tieto riadky píšem z festivalu v Annecy, kde zastupujeme Fest Anču a slovenskú animáciu. V rámci festivalovej rodiny Animation Festival Network máme na najväčšom trhu animácie na svete aj stánok a sme súčasťou rôznych strategických diskusií. Tento rok je špeciálny, pretože Jakub Spevák, ktorý po mne prebral na Fest Anči štafetu programového riaditeľa, pripravil pre festival v Annecy dve sekcie krátkych filmov. Som na Jakuba veľmi hrdá a teším sa, že za svoju prácu dostáva medzinárodné uznanie. A zo svojej scenáristickej stoličky sa teším minisériám, na ktorých pracujem s ľuďmi, čo sú mi veľmi blízki.