Soňa Maletz
režisérka, fotografka

Ostatný rok som sa venovala svojmu autorskému projektu Fotka je mŕtva, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou, pretože spája svet filmu so svetom fotografie. Po odvysielaní prvých piatich epizód nám RTVS predĺžila zmluvu o ďalších šesť častí. Hotové budú koncom leta. Vo voľnom čase sa venujem fotografickým portrétom známych aj neznámych ľudí a rada zaznamenávam aj svoju rodinu. Dlhodobo sa venujem aj tvorbe videoklipov, momentálne pripravujem vizuál k debutovému singlu kapely Vlado Nosáľ & The Avedons.
 

Nick Kollár
kameraman

Aktuálne sa venujem najmä príprave nového seriálu Malá velká liga pre televíziu Prima. Sme vo fáze písania technického scenára, hľadania lokácií a v auguste máme naplánovanú prvú klapku v Prahe. Režisérom je Jakub Machala, s ktorým som spolupracoval aj na celovečernom filme Láska hory prenáša. V ateliéroch na Kolibe dokončujeme pre televíziu Joj seriál Prokurátorka (r. Pavel Soukup, Víťa Procházka). Okrem toho sa snažím dopĺňať príspevky na svoj blog o kameramanskej práci Kameramanský denník a zbierať materiál na fotografický projekt Vznik štvrte, ktorý sa zaoberá novou štvrťou pri Dunaji v Bratislave.


Marián Vredík
animátor, režisér, výtvarník

Posledné dni dokončujem grafiky a animácie do dokumentu Martina Hnáta Imrich Erös. Je súčasťou série Môj emigrant z produkcie HITCHHIKER Cinema. Popritom som začal pracovať na nových častiach kresleného seriálu Slovenčina na slovíčko. So scenáristkou Renátou Mitašovou sa usilujeme dostať do tohto primárne vzdelávacieho formátu aj príbeh a humor. RTVS ho uvedie na jeseň. Čaká ma ešte finalizácia animovaných pasáží do videoklipu pre skupinu Trilobeat. Autorsky sa na ňom podieľam s Janou Durajovou a Ivanom Hrušovským.