Zuzana Mistríková 
producentka
Pripravujeme nakrúcanie nového dobového filmu režisérky Ivety Grófovej Ema a smrtihlav, slovensko-česko-maďarskej koprodukcie s Alexandrou Borbély v hlavnej úlohe. Zároveň rozbiehame prípravy na realizáciu 4-dielnej minisérie Žila som s dobrým komunistom režisérky Terezy Nvotovej. Ide o adaptáciu pamätí Žo Langerovej Vtedy v Bratislave, ktoré vyšli v roku 1979 v angličtine a až v roku 2007 aj po slovensky. Projekt vzniká ako slovensko-česko-maďarská koprodukcia a už počas vývoja doň ako koproducenti vstúpili RTVS aj Česká televízia.


Paula Ďurinová
dokumentaristka, fotografka a novinárka
Momentálne sa venujem najmä filmovým a umeleckým projektom, ktoré sa inšpirovali témou úzkosti a reflektujú ju. Ide najmä o môj autorský debut – dlhometrážny dokumentárny film Interiéry, ktorý vyvíjame medzinárodne v Berlíne, v Česku a na Slovensku. Film prostredníctvom skupiny ľudí sleduje, ako na náš život vplýva súčasná úzkostná spoločnosť, a skúma možnosti kolektívnych ozdravných stratégií. Zároveň sa venujem štúdiu experimentálneho filmu na Universität der Künste Berlin, kurátorovaniu výstavného projektu a vyvíjaniu krátkeho experimentálneho filmu, ktorý prostredníctvom prírodných elementov spracováva pocit zármutku.


Juraj Krasnohorský
producent
V súčasnosti máme vo výrobe dva celovečerné animované filmy. Prvým z nich je 2D/3D film pre dospelých Umelohmotné nebo (r. Tibor Bánóczki, Sarolta Szabó), koprodukovaný s Maďarskom s podporou Eurimages a očakávaný v roku 2022. Druhým je rodinný stop motion film O nepotrebných veciach a ľuďoch (r. slovenskej časti Martin Smatana), koprodukovaný s Českom, so Slovinskom a s Francúzskom. Nedávno sme odpremiérovali Ikony, sériu 12 dokumentov o socialistickej architektúre. Prvá séria sa začína medzinárodne predávať a my spúšťame výrobu druhej série.