Ivana Šebestová
animátorka

Práve dokončujem svoj krátky film Žltá, robíme na ňom posledné úpravy – čaká nás ešte mix zvuku a nahrávka hudby. Premiéra by mala byť v septembri v rámci prehliadky Projekt 100. Popri tom rozbiehame s Katkou Kerekesovou 26-minútový vianočný špeciál Mimi a Lízy, projekt je vo vývoji a v septembri ho ideme prezentovať na Cartoon Forum do Francúzska. Premiéra filmu by mala byť na Vianoce budúceho roku. Priebežne robím ešte výtvarníčku na animovanom seriáli Vandy Raýmanovej Drobci, kde sa rozbieha výroba ďalších častí.

Marek Šulík
dokumentarista

Akurát sa skončili skúšky v Ateliéri dokumentárnej tvorby VŠMU a skončil sa aj semester, počas ktorého vzniklo zopár veľmi dobrých študentských dokumentov. Ja dokončujem celovečerný dokument Mamičkina pieseň, ktorý vznikol ako súčasť výskumného projektu starých rómskych piesní. Premiéra bude na jeseň. Priebežne spracúvam staré amatérske filmy vo svojom projekte Rodinné archívy. S Petrom Kerekesom strihám film o Tomášovi Baťovi a so Soňou Maletzovou dlhometrážny portrét Mariána Vargu. Na vydanie chystám rozprávkovú knižku Jura Raýmana O Emilovi z Hôr a denníky Deža Ursinyho.

Jakub Viktorín
producent

Aktuálne sa najmä producentsky venujem príprave celovečerného debutu režiséra Teodora Kuhna s pracovným názvom Ostrým nožom, ktorého príbeh je inšpirovaný nešťastným prípadom vraždy Daniela Tupého. Film by mal ísť do kín v roku 2018. V rámci dokumentov koprodukujem český film Cirkus Rwanda takisto debutujúceho režiséra Michala Vargu. Venujem sa aj vývoju ďalších dvoch hraných debutov talentovaných režisérov Adama Felixa a Michala Blaška, ktoré by sa mali realizovať v nasledujúcich rokoch. Popritom s kolegami neustále pracujeme na networkingovej a edukačnej platforme Visegrad Film Forum.