Maroš Hečko
producent a scenárista

Spolu s Petrom Veverkom a Richardom Raimanom pripravujeme slovenský filmový muzikál Balzamovka deda Sadenicu, ktorý som napísal. Je o starých ľuďoch a ich vzbure proti necitlivej korporácii. Máme výborné herecké obsadenie, okrem známych hercov zo slovenskej scény nám zahrá deda Sadenicu svetoznámy mím Milan Sládek. Bude to film plný humoru a skvelej hudby. Okrem toho začíname točiť dokument Sláva o opernej režisérke Sláve Daubnerovej. 

 

Viktor Krivosudský
filmový zvukár

Momentálne venujem veľa času svojmu profesijnému rastu, snažím sa posúvať hranice v kvalite svojej tvorby. Keďže pracujem ako pedagóg na FTF VŠMU, rozhodol som sa zorganizovať sériu podujatí pod názvom Cinematic Sound Forum – masterclassy a workshopy s poprednými svetovými zvukármi, ako napríklad Mac Ruth (DunaBlade Runner 2049), Stéphane Bucher (NapoleonKlan Gucci) či Simon Bysshe (Peaky BlindersSuccession). Z projektov, ktoré si onedlho budú môcť diváci pozrieť v kinách, pracujem na komédii Kavej či trileri MIKI. Pracujem aj na mixe zvuku pre animovaný film Free the Chickens, ktorý má premiéru na festivale v Annecy.
 

Alica Bednáriková
režisérka

Momentálne pracujem na viacerých projektoch, z čoho mám veľkú radosť. S nutprodukciou pripravujem celovečerný debut z prostredia strednej školy, zameraný na prekračovanie hraníc vo vzťahoch medzi učiteľmi a študentkami. Je o (občas) toxickom priateľstve medzi dvomi dievčatami, ktoré sa spolu dohodnú, že zbalia svojich učiteľov. Zároveň sa venujem krátkometrážnym projektom, napríklad filmu Ženy z ruženca, ktorý upriamuje pozornosť na fenomén ružencových spolkov na slovenskej dedine. Spolok je elitnou skupinou a každá osamelá dôchodkyňa by doň rada patrila, má to však jeden háčik – nová ruža sa do spolku dostane iba za podmienky, že iná ruža zomrie.