Róbert Šveda
režisér

Dokončil som 2. sériu krimiseriálu pre TV Prima Mordparta, v Bratislave už rozbieham prípravy pokračovania jojkárskeho seriálu Za sklom a ešte jedného krimiseriálu pre TV Markíza. Po mojej pilotnej časti dokumentárneho cyklu Biele vrany a hrdinovia medzi nami som začal spolu s ďalšími piatimi dokumentaristami pracovať na novom filme opäť v produkcii Hitchhiker Cinema a RTVS. Rovnako pre RTVS režírujem v produkcii K2 Production 25-dielny animovaný seriál o etikete Chochmesy. A popritom literárne pripravujem so scenáristami všetko na to, aby som sa budúci rok mohol venovať nakrúcaniu celovečerného filmu.

Ondrej Azor
strihač

Stále sa snažím dobehnúť všetko zmeškané za posledný rok, keď som sa naplno venoval filmom Únos a 39 týždňov, 6 dní. Teší ma vznik a postupné rozbiehanie aktivít Asociácie slovenských filmových strihačov. Momentálne sa viac venujem technickým riešeniam v postprodukcii, no teším sa na ďalšie filmové i nefilmové projekty. Popritom sa snažím zhlboka dýchať, skoro ráno sa tešiť na ružové oblaky, prepletajúc sa na skútri cez zápchy, starať sa o záhradu a každý deň sa tešiť z úsmevu mojej dcéry. A nehľadieť príliš skoro „za roh“ do najbližších mesiacov. Prekvapenia majú svoje čaro.

Marek Kuboš
dokumentarista

Z autorských vecí akurát nakrúcam svoj autoportrét s názvom To sa už u nás nedá. Bude to film o tom, či skončím s dokumentárnym filmom, alebo nie. Akosi sa mi nedarí dostať svojich dokumentárnych hrdinov pred objektív kamery. Uzatvárajú sa, nechcú účinkovať, hoci v 90. rokoch som také skúsenosti nemal. Popritom chodím do školského protredia a píšem scenár hraného filmu o dôchodcovi Jozefovi, ktorý sa po rokoch vráti k učiteľskej profesii a je morálne rozčarovaný. Z neautorských vecí: pripájam 800-litrový bojler na sústavu hadíc, ktoré budú v lete zavlažovať dažďovou vodou rastliny na záhradke mojej mamy.