Barbora Hrínová
scenáristka, prozaička
Teším sa, že moju debutovú zbierku poviedok Jednorožce vybrali do desiatky literárnej ceny Anasoft litera. S podporou FPU pracujem na rukopise románu s pracovným názvom Rovnobežky. Spolu s Michaelou Bobockou vyvíjame scenár celovečerného filmu Ráčik. Pre RTVS vytváram fíčer o zaujímavej historickej osobnosti Natálii Oldenburgovej. Pre Český rozhlas som minulý rok realizovala dokument o českom filmárovi Frankovi Danielovi. Vychádza z môjho pobytu v USA v rámci Fulbrightovho programu pre výskum. Okrem toho učím v online režime na VŠMU v ateliéri scenáristickej tvorby.

Braňo Špaček
režisér, kameraman, hudobník
Pracujem na dvoch dokumentárnych projektoch pre RTVS. Z 20-dielnej dokumentárnej série o ŠtB, ktorú produkuje spoločnosť B-Production Tibora Búzu, budem režírovať dve časti. Seriál by sa mal vysielať začiatkom roku 2022. Ďalším projektom je autorský dokumentárny mesačník More, ktorý voľne nadväzuje na môj rovnomenný projekt spred 20 rokov. Prinesie zaujímavých respondentov a zaujímavo spracované aktuálne témy. Prvou budú straty a prehry. Veríme, že sa nám bude dariť reflektovať to, čím aktuálne žijeme, a zároveň vytvárať unikátny záznam pre budúcnosť.

Joanna Kożuch
režisérka, animátorka
Finalizujem prácu na krátkom animovanom dokumente Bolo raz jedno more..., ktorý bude mať dve verzie – 15-minútovú, určenú pre kiná a festivaly, a 26-minútovú, teda televízny film. Preto celý deň (často aj noc) trávim za počítačom... a snívam o mori! Paralelne začínam pracovať na komiksovej verzii tohto príbehu o vysychajúcom obrovskom Aralskom jazere a ešte väčšej ľudskej hlúposti. V zime v roku 2019 som na Ukrajine začala predprípravu ďalšieho animovaného dokumentu. Bohužiaľ, moju prácu prerušila pandémia. Popritom finalizujem námet na kratučký bábkový film.