Marko Škop,
režisér

Dokončili sme nový film. Volá sa Nech je svetlo, je to rodinná dráma, ktorá sa odohráva cez Vianoce,a v hlavnej úlohe hrá Milan Ondrík. Mám z filmu radosť. Podarilo sa doň dostať všetky autorsky zamýšľané a pre mňa dôležité témy. Teraz pripravujeme letnú festivalovú premiéru a v septembri vstupujeme do slovenských kín. Ešte predtým v júni uvádzame do našej distribúcie koprodukčný film Môj dedo spadol z Marsu. V jednej z úloh sa v netradičnej podobepredstaví Petra Polnišová. Je to pre nás v Artilerii prvý kontakt s filmom pre deti. Verím, že sa slovenským školákom bude páčiť.


Radoslav Dubravský,
strihač

Spolu s kolegami dokumentaristami pracujem na sérii dokumentov o slovenských divadlách pre RTVS. Veľmi sa teším z úspechu filmu Posledný autoportrét Mareka Kuboša, na ktorom som spolupracoval. Som aj súčasťou niekoľkých projektov aktuálne hodnotených v Audiovizuálnom fonde, ktorým držím palce, aby sa zdarne dostali až k realizácii a následne do mojej strižne. A úplne najdôležitejšie je, že pripravujeme s priateľkou domov pre svojho potomka, na ktorého sa už veľmi tešíme.


Lukáš Kasprzyk,
zvukár

V horúcom lete sa budem chladiť v štúdiu prácou na novej česko-slovenskej romantickej, ale hlavne zimnej komédii Jakuba Kronera Šťastný nový rok, ktorú sme točili v Tatrách. Pre poveternostné podmienky to nebolo vždy jednoduché, ale dosť sme sa pri tom nasmiali. Pred pár dňami som dokončil zvukovo pomerne náročný celovečerný dokument Barbory Berezňákovej Skutok sa stal o únose syna bývalého prezidenta Kováča, ale na ten si budete môcť spraviť vlastný názor až po premiére v septembri. Ďalej sa veľmi teším na to, keď Miro Remo dostrihá svoj ďalší celovečerák z prostredia amatérskeho motošportu. Z toho, čo som videl, to vyzerá na ďalší svieži slovenský film.