režisér
György Kristóf

Nedávno som sa vrátil z Istanbulu, kde som bol so svojím filmom Out. Popritom som začal pracovať na svojom druhom celovečernom filme. Je to tanečný sci-fi triler s názvom Bunker, ktorý sa venuje situácii v krajinách bývalého východného bloku po roku 1989. S projektom sme boli s producentkou Katkou Krnáčovou na koprodukčnom trhu v Sofii, kde sme nadviazali dôležité kontakty a získali nových partnerov. Zároveň nás vybrali do programu NIPKOW v Berlíne, kde budem vyvíjať scenár v konzultácii s filmovými profesionálmi. Okrem toho pracujem na opere a pripravujem aj časozberný dokument o študentoch stredných škôl v Košiciach. 

scenáristka
Barbora Námerová

V zime sa podobne ako vtáci zvyčajne aspoň na nejaký čas sťahujem do teplých krajín. Tento rok som nejaký čas strávila v Imsouane. V tejto marockej rybársko-surfistickej dedinke som začala pracovať na ďalšej verzii scenára filmu Svetlonoc, ktorý pripravujeme s režisérkou Terezou Nvotovou. Nasledujúce mesiace som intenzívne žila životom svojich postáv, čo trvá vlastne až doteraz. Svetlonocnadväzuje na náš film Špinatým, že ide opäť o dušu a o osudovú drámu. Hrdinkami sú však dospelé ženy. Tentoraz sa bude náš príbeh odohrávať v drevenici, okolo ktorej sa rozprestierajú hlboké lesy...

strihač
Peter Harum

Práve finalizujeme s Jarom Vojtekom strih dokumentárneho filmu Raj na zemio Andrejovi Bánovi. Ide o intímny portrét reportéra, zachytávajúci jeho cesty po vojnových oblastiach, ale aj zápas so samotou a s psychickými problémami. S Romanom Fábianom priebežne striháme časozberný dokumentárny film Romano Suno (Cigánsky sen), ktorý sleduje osud rómskych chlapcov z Dobšinej počas výstavby sociálnych bytov na ploche pôvodnej osady. Popritom práve začínam strihať s Erikom Prausom jeho dokumentárny film, v ktorom sa zamýšľa nad otázkami života a nad vnútrom človeka.