Róbert Šveda
režisér

V súčasnosti pracujem na dvoch kriminálnych seriáloch s D.N.A. Production – sú to Specialisti pre TV Nova a 3. séria Za sklom pre TV Joj, ktorej nakrúcanie sa rozbehne v júni. S K2 Production sme začali podľa môjho námetu realizáciu ďalšej série dokumentov známych pod názvom Fetiše, tentoraz Nežnej revolúcie, kde budem okrem dramaturga série aj režisérom jednej časti. S K2 pokračujeme aj v realizácii animovaného seriálu o etikete Chochmesovci, ktorý bude po úspechu u divákov pokračovať na RTVS aj v ďalšom roku. A zároveň pripravujem do výroby svoj dlhometrážny populárno-náučný dokument Rozum: Návod na použitie, ktorý by som rád realizoval na jeseň.

 

Katarína Moláková
scenáristka

Scenáristicky sa cítim najlepšie v animovanej a detskej tvorbe. S kolegami máme rozpracovaných zopár rozprávok, s Joannou Kożuch robím na scenári animovaného dokumentu o miznúcom Aralskom mori. S Katkou Kerekesovou sme spojili na spoločnom predmete študentov animácie a scenáristiky a v skupine vyvíjame animovaný seriálový projekt. Je to poučné, kreatívne a zábavné pre nás všetkých. Fantastické svety animácie vyvažujem prácou na poste prodekanky pre štúdium na FTF VŠMU. Som hrdá na našich študentov, ktorí už dávno potvrdili, že v rámci mladej európskej filmárskej generácie majú silný a relevantný hlas.

 

Vladimír Martinka
hudobný skladateľ

Nedávno som dorobil orchestráciu k filmu Amundsen a dirigoval Wüstensymphonie nemeckého autora Strangera. Momentálne dokončujem hudbu do filmu Cesta do nemožna v réžii Nora Držiaka, mixujeme orchestrálnu časť produkcie, ktorú sme nahrali so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, píšem francúzsky šansón a budem ešte nahrávať honky-tonky klavír do filmu. V apríli budem pokračovať v rozrobenej spolupráci na jednej americkej videohre, na začiatku leta ma čaká orchestrácia a nahrávanie veľkej nórskej animácie Captain Sabertooth. Dorábam si nové nahrávacie štúdio, na ktoré som sa dlho tešil.