producentka
Katarína Tomková

Posledné dni ma teší správa, že sme s Ivanom Ostrochovským dostali podporu fondu EURIMAGES na jeho projekt Posol. Na podujatí Industry Days v rámci Febiofestu v Bratislave sme odprezentovali nový projekt Juraja Lehotského Malý a teším sa aj z piatich nominácií filmu Nina, na ktorom sme s Ďurom takisto spolupracovali, na Slnko v sieti (príspevok vznikol v polovici marca – pozn. red.). Popritom stále pracujem na pripravovaných filmoch Punk je hned! Juraja Šlauku a Dlhý deň Pala Pekarčíka. A veľmi aktívne sa venujem príprave programu MIDPOINT TV Launch, najmä workshopov v Plzni a Sarajeve.

kameraman
Michal Babinec

Začiatok roka je pre mňa vždy slabší, a keďže sa nám nedávno rozrástla rodinka, rozhodol som sa posledné tri mesiace naplno venovať jej a popritom aj osobnému rodinnému filmovému projektu, kde momentálne končíme fázu produkcie. Okrem toho som stihol nabrať vagón inšpirácie a kopec nových kontaktov na Berlinale Talents, dokončiť grade na krátkom filme Sushi (r. Martín Maiztegui), ktorý pred pár týždňami otvoril festival v Medine del Campo. Teraz dokončujem grade na videoklipe kapely Territoire – Exil (r. BRBR Films), ktorý bol určite mojím najzaujímavejším projektom roku 2017. V predprodukcii mám momentálne dva krátke filmy, jeden v Londýne a druhý na juhu Španielska.

režisér
Richard Staviarsky

Momentálne pracujem (bude to už tretí rok) na debutovom celovečernom filme Loli paradička. Práca na filme je veľmi zaujímavá a podnetná, no zároveň vyčerpávajúca a niekedy je to ozaj drina. Je to práca s veľkým množstvom ľudí, preto je dôležité, aby ste sa obklopili tými správnymi empatikmi. A pri nízkorozpočtovom filme zvlášť. Ja som mal to šťastie, že na tomto filme spolupracujem s najbližšou rodinou, čo je podľa mňa veľká devíza. Nachádzame sa v štádiu postprodukcie. Celú zimu som bol teda zatvorený v strižni, čo bol oproti minuloročnej produkcii relax. No ako mladého človeka ma to už láka znovu vyjsť do terénu a robiť niečo akčnejšie. Už sa neviem dočkať premiéry, ktorú plánujeme niekedy v polovici tohto roka.