Ivo Miko
kameraman 

Vrátil som sa z krásneho festivalu 4 živly v Banskej Štiavnici, kde bola predpremiéra dokumentárneho filmu Dobrá smrť Tomáša Krupu, na ktorom som trochu spolupracoval. A teraz ma najbližšie čaká premiéra filmu Punk je hned!, ktorý sme nakrútili s režisérom a priateľom Jurajom Šlaukom. Popritom nakrúcam dokumentárny film s Vlaďkou Plančíkovou z prostredia Spišského Hrhova a venujem sa filmovým workshopom. Zatiaľ sa mi darí v rámci filmu a televízie balansovať medzi tým, čo musím robiť, aby som prežil, a tým, čo mám na filme rád. Pevne dúfam, že sa nám nebudú režiséri a scenáristi strácať iba v telkách.

 

Michaela Sabo
scenáristka

Momentálne sa teším na nakrúcanie svojho prvého celovečerného hraného filmu Stand Up, ktoré sa začne už toto leto. Film vznikne v produkcii Kataríny Krnáčovej (Silverart) a režírovať ho bude Juraj Bohuš. Radosť mi robí aj spolupráca s talentovaným Gyurim Kristófom na jeho druhom celovečernom filme. Príjemne ma prekvapila úžasná sledovanosť seriálu Černé vdovy, ktorý som spolupísala pre TV Prima. Okrem toho práve píšem celovečerný film pre belgickú producentku Jacqueline de Goeji, ktorá bola nominovaná na Oscara, a v štádiu vývoja mám tri hrané seriály rôzne po Európe, takže sa nenudím.

 

Lukáš Hanulák
režisér

Začiatok roka 2019 sa nesie v znamení práce a nových životných výziev. Aktuálne dokončujem v Prahe poslednú sériu dramatického TV seriálu Dáma & Král a zároveň sa s manželkou i deťmi pripravujem na veľké letné sťahovanie za oceán, kde by som sa rád zameral na trochu odlišný typ projektov než doteraz. Mám veľkú radosť z dokumentárneho filmu Dobrá smrť, ktorý sme spolu s Tomášom Krupom a ďalšími šikovnými ľuďmi konečne dokončili! Po premiére v Jihlave môže zamieriť do kín a priznám sa, tentoraz som naozaj zvedavý na reakcie divákov, keďže téma eutanázie a slobodnej voľby bude dráždiť najmä zakonzervovanú časť spoločnosti.