dokumentaristka
Vladislava Sárkány

Momentálne mám rozbehnutých niekoľko filmových projektov. Napríklad dokument Ta monarchia o úspešnej dedinke Spišský Hrhov a jej osvietenom despotovi – pardon, starostovi Vladimírovi Ledeckom a spol. Zároveň pripravujem k aktuálnemu osmičkovému roku dokument Andrej Hlinka – otec národa?. Takže ako obyčajne trávim veľa času študovaním histórie a čudovaním nad povahou človeka, rezistentnou voči evolúcii.

strihač
Radoslav Dubravský

Okrem toho, že si hlavne prerábam nový byt, finalizujeme s dokumentaristom Marekom Kubošom jeho pravdepodobne najosobnejší dokumentárny film s pracovným názvom To sa už u nás nedá. A keďže sa denne presviedčam o tom, že sme sa z histórie stále dostatočne nepoučili, s občianskym združením EDAH pokračujeme v prípravách a realizácii ďalších vzdelávacích dokumentárnych filmov mapujúcich osudy Slovákov, ktorí prežili koncentračné tábory. No a v neposlednom rade sa veľmi teším na blížiacu sa českú premiéru filmu režiséra Juraja Lehotského Nina, na ktorom som spolupracoval.

animátorka
Mária Kralovič

Mojou dennou náplňou, stresom, no zároveň veľkým potešením je už rok môj syn Jonáš. Popri ňom pomaly dokončujem doktorandské štúdium na VŠMU. Najväčšou novinkou je marcová premiéra môjho dlho pripravovaného animovaného filmu Fifi Fatale pod producentskou hlavičkou spoločnosti Bfilm. Začína sa príjemnejšia časť roka, keď budeme film prihlasovať na festivaly a trošku si vydýchneme po náročnom, ale plne prežitom realizačnom období. Film pôjde vďaka Asociácii slovenských filmových klubov do distribúcie, takže ho budú môcť vidieť diváci po celom Slovensku.