Jaro Vojtek
dokumentarista

Momentálne nakrúcam celovečerný dokumentárny portrét Andreja Bána, takže cestujem po celej Európe a vidím ju z úplne inej perspektívy ako doteraz. Je nesmierne zaujímavé sledovať Andreja pri práci fotografa a novinára zároveň. Nakrúcam aj o Slovákoch, ktorí z rôznych príčin pracujú v zahraničí. Je to takisto celovečerný projekt, zložený z portrétov troch ľudí, ktorí takto riešia svoju životnú situáciu. A súčasne dopisujem celovečerný hraný film s názvom Anestéza. Všetky projekty pripravujem s Marekom Leščákom.

Katarína Štrbová Bieliková
kostýmová výtvarníčka

Tento rok budem mať rok premiér. Mám radosť, že všetko sú to česko-slovenské koprodukčné filmy: v marci Masaryk režiséra Juliusa Ševčíka, v apríli prvý film z trilógie Záhradníctvo – Rodinný priateľ v réžii Jana Hřebejka, v lete by mal byť hotový druhý film Dezertér a na jeseň tretí – Nápadník. Niekedy v lete príde do kín aj film Križiačik Václava Kadrnku. V týchto dňoch natáčame s Janom Hřebejkom pre HBO druhú sériu obľúbeného seriálu Až po uši a v apríli pokračujeme v už roztočenom Tomanovi režiséra Ondřeja Trojana o šéfovi komunistickej rozviedky v rokoch 1945 až 1948.

Patrik Lančarič
režisér

Náš náročný projekt dokumentárneho filmu o Miroslavovi Válkovi sa nachádza v záverečnej fáze. Spolu s Marošom Šlapetom, Petrom Kelíškom a Petrom Pavlacom sa v strižni snažíme z triapolhodinovej verzie v hrubom strihu urobiť verziu finálnu. Okrem toho teraz často cestujem do Zlína, v septembri totiž nastupujem na post umeleckého šéfa tamojšieho divadla. Na stole mi leží rozhlasová adaptácia Pirandellovej hry Šesť postáv hľadá autora, ktorú mám tento mesiac realizovať v Slovenskom rozhlase. Na druhom stole mám 37 divadelných hier, ktoré ako člen poroty súťaže Dráma 2016 postupne čítam.