Katarína Šulajová
režisérka a scenáristka

Koncom minulého roka som v Prahe dokončila nakrúcanie detektívneho seriálu. Momentálne sa naplno venujem prípravným prácam na projekte Backstage. Je to celovečerný film o skupine mladých tanečníkov z malého mesta, ktorých vzájomné vzťahy sú vystavené tvrdej skúške, keď sa dostanú do vysnívanej televíznej súťaže. Dúfam, že sa nám s choreografom Miňom Kerešom, kameramankami Denisou Buranovou a Simonou Weisslechner, tanečníkmi z The Pastels, hudobným producentom Viktorom Hazardom a ďalšími talentovanými kolegami podarí spolu so spoločnosťou Arina Film production vytvoriť pútavý príbeh zo súčasnosti. Práve prebiehajú lokačné obhliadky, pri ktorých znovuobjavujem rôzne zákutia Bratislavy. Niekedy sa nestačím diviť.


Martin Repka
režisér

Pozorujem svoje nádherné tri deti, ako rastú. Manželke sa snažím vytvoriť priestor na realizáciu. S Ivanom Laučíkom, Ivanom Štrpkom a Petrom Repkom vyvíjam film o Osamelých bežcoch a pracujem na scenári svojho celovečerného filmu s pracovným názvom Kerkár. Mal by to byť príbeh syna, ktorý hľadá cestu k otcovi tetovačovi. Aj keď mám toho okolo seba stále veľa, snažím sa vybojovať si priestor na tvorbu. Pokúšam sa pracovať a tráviť čas s ľuďmi, ktorí sú mi vzácni, čo nie je vždy jednoduché.


Juraj Krasnohorský
režisér a producent

S francúzskym režisérom a kameramanom Andrém Bonzelom sme sa po tom, čo André niekoľko rokov zbieral amatérske filmy z celého sveta od počiatku kinematografie, pustili do realizácie prvých testov na jeho nový film Láska z celuloidu. Historický materiál bude jadrom filmu, ktorého som producentom, a na Slovensku sa nám črtá veľmi sľubná spolupráca s digitalizačným pracoviskom SFÚ. Projekt by sa mal prvýkrát predstaviť v marci na Febiofeste. Uplynulý rok sme s Katkou Kerekesovou aktívne obhajovali pozície Slovenska vo formujúcich sa medzinárodných štruktúrach animovaného filmu pod hlavičkou Visegrad Animation Forum. Dúfame, že to v budúcnosti bude prínosom pre celý priemysel. Kreatívne sa zabávame s Petrom Košťálom pri písaní druhej verzie scenárov k dobrodružnému TV seriálu pre tínedžerov LAB, ktorý je vtipne prešpikovaný kvantovou a relativistickou fyzikou.