Ľubica Malachovská Čekovská
hudobná skladateľka

Na začiatku roka sa do slovenských kín dostal film režiséra Juraja Nvotu Rukojemník, pre ktorý som napísala hudbu. Pred časom ma oslovil režisér Pavol Korec, aby som napísala hudbu do jeho nového kinodokumentu Čakáreň. Tak sa veľmi teším. V marci je udeľovanie cien Radio_Head Awards a na otvárací koncert chystám Filmovú suitu, v ktorej predstavím svoje hudobné témy z filmov (Kruté radosti, Rukojemník, Exponáty alebo príbehy z kaštieľa, 38). V programe odznejú aj témy iných slovenských skladateľov (Burlasa, Zeljenku, Godára, Stračinu).


Lukáš Teren
kameraman

Mám za sebou cestovateľský polrok. V októbri som dotočil film Wilsonovo, kde som robil Martinovi Štrbovi druhú kameru. Bola to obohacujúca skúsenosť, pracovať s Martinom je výborná škola a natáčať dobové filmy bol vždy môj sen. Na jeseň som absolvoval ASC Masterclass v L.A., kde som sa stretol s významnými kameramanmi. Potom som sa zúčastnil na Camerimage v Poľsku a začiatkom tohto roku som navštívil BSC Expo – Pinewood Studios v Londýne, kde som obdivoval najnovšie kamerové technológie. Teraz robím druhú kameru Tomášovi Juríčkovi na krátkom filme Game a pripravujem sa na ďalšiu spoluprácu s Martinom Štrbom.


Barbora Paššová
dokumentaristka a strihačka

Po minuloročnej premiére kinofilmu Krok do tmy režiséra Slava Luthera, kde som bola ako strihačka poctená dôverou takej významnej osobnosti slovenskej kinematografie a spoznala úžasného človeka, sa teraz opäť naplno venujem televíznym projektom. S reláciou Postav dom, zasaď strom oslavujeme 7. výročie a tešíme sa z priazne divákov. Ďakujem celému tvorivému tímu za spoluprácu. Premýšľam nad koncepciou minidokumentu z cyklu GEN o významnom slovenskom športovcovi, ktorého kariéra kulminovala rok pred Nežnou revolúciou. Ale najintenzívnejšie a najradšej sa, samozrejme, venujem svojim dvom malým dcéram