1. 2. 2024

Bozk
(Kysset, Dánsko, 2022, r. Bille August)
hrajú: Esben Smed, Clara Rosager, David Dencik, Mads Bjørn, Lars Mikkelsen, Mathias Bøgelund, Rosalinde Mynster – dráma/historický/romantický, 116 min., MN 15 – Film Europe


Millerovo dievča
(Miller's Girl, USA, 2023, r. Jade Halley Bartlett)
hrajú: Martin Freeman, Jenna Ortega, Bashir Salahuddin, Gideon Adlon, Dagmara Dominczyk, Christine Adams, Christine Adams – dráma, 93 min., MN 15 – Continental film


Pápežov zákon
(Rapito, Taliansko/Francúzsko/Nemecko, 2023, r. Marco Bellocchio)
hrajú: Barbara Ronchi, Fabrizio Gifuni, Filippo Timi, Fausto Russo Alesi, Corrado Invernizzi, Leonardo Maltese, Paolo Pierobon, Marco Golinucci – dráma/historický, 125 min., MN 15 – ASFK


Vojna policajtov
(Vojna policajtov, Slovensko, 2024, r. Rudolf Biermann)
hrajú: Alexander Bárta, Juraj Loj, Patrik „Rytmus" Vrbovský, Anežka Petrová, Marián Mitaš, Vladimír Hajdu, Róbert Jakab, Jakub Štáfek, Jevgenij Libezňuk – akčný/triler/dráma, 150 min., MN 18 – CinemArt SK


Vynálezca
(Léo, Francúzsko/USA/Írsko/Luxembursko, 2023, r. Jim Capobianco, Pierre-Luc Granjon)
v slovenskom znení: Ivan Romančík, Michal Hallon, Miroslava Belancová, Roman Ferienčík,Kristína Turjanová, Peter Sklár, Martin Hronský, Jakub Ružička, Dušan Cinkota – animovaná komédia, 100 min., MP – Magic Box Slovakia


Život ako každý iný
(Une vie comme une autre, Francúzsko/Belgicko, 2022, r. Faustine Cros)
– dokumentárny, 68 min., MP 12 – Film Expanded

 

8. 2. 2024

Argylle: Tajný agent
(Argylle, Spojené kráľovstvo/USA, 2024, r. Matthew Vaughn)
hrajú: Henry Cavill, Bryce Dallas Howard, Samuel L. Jackson, Sam Rockwell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, John Cena, Dua Lipa, Ariana DeBose – akčná komédia, 139 min., MN 15 – CinemArt SK


Blažine lekcie
(Urotcite na Blaga , Bulharsko/Nemecko, 2023, r. Stephan Komandarev)
hrajú: Eli Skorcheva, Ivan Barnev, Stefan Denolyubov, Ivajlo Christov – dráma, 114 min., MN 15 – ASFK


Duna – obnovená premiéra
(Dune Re-release, USA/Kanada, 2021, r. Denis Villeneuve)
hrajú: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa, Josh Brolin, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Zendaya, Dave Bautista, David Dastmalchian – sci-fi/dobrodružný, 165 min., MP 12 – Continental film


Chudiatko
(Poor Things, USA/Írsko/Spojené kráľovstvo, 2023, r. Yorgos Lanthimos)
hrajú: Emma Stone, Margaret Qualley, Willem Dafoe, Mark Ruffalo, Christopher Abbott, Jerrod Carmichael, Kathryn Hunter, Ramy Youssef – romantický/sci-fi, 141 min., MN 18 – CinemArt SK


Lietanie pre začiatočníkov
(Norther Confort, Island/Spojené kráľovstvo/Nemecko, 2023, r. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson)
hrajú: Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf, Emun Elliott, Rob Delaney, Gina Bramhill, Björn Hlynur Haraldsson, Sverrir Gudnason, Ashley McGuire – komédia, 97 min., MP 12 – FILMTOPIA


Noemova archa
(Noah's Ark, Brazília/India, 2023, r. Sérgio Machado)
v slovenskom znení: David Hartl, Peter Makranský, Martin Kaprálik, František Kovár, Lenka Lašová, Lukáš Dóz – animovaný/dobrodružný, 96 min., MP 7 – Continental film


Štyria malí dospelí
(Neljä pientä aikuista, Fínsko, 2023, r. Selma Vilhunen)
hrajú: Alma Pöysti, Eero Milonoff, Oona Airola, Pietu Wikström, Vilhelm Blomgren, Altamimi Wahab – dráma/komédia/romantický, 122 min., MN 15 – Film Europe

 

15. 2. 2024

Bob Marley: One Love
(Bob Marley: One Love, USA, 2024, r. Reinaldo Marcus Green)
hrajú: Kingsley Ben-Adir, James Norton, Lashana Lynch, Michael Gandolfini, Anthony Welsh, Tosin Cole, Nadine Marshall – životopisný/dráma/hudobný, 103 min., MP 12 – CinemArt SK


Franta mimozemšťan
(Franta mimozemšťan, Česko/Slovensko, 2024, r. Rudolf Havlík)
hrajú: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Vasil Fridrich, Filip Březina, Kateřina Marie Fialová, Petra Hřebíčková, Erika Stárková, Jiří Langmajer, Leoš Noha – komédia, 101 min., MP 12 – CinemArt SK


Mačka a pes: Bláznivé dobrodružstvo
(Chien et chat, Francúzsko, 2024, r. Reem Kherici)
hrajú: Reem Kherici, Franck Dubosc, Philippe Lacheau – komédia/dobrodružný/rodinný, 87 min., MP 7 – Bontonfilm


Madame Web
(Madame Web, USA, 2024, r. S.J. Clarkson)
hrajú: Dakota Johnson, Sydney Sweeney, Tahar Rahim, Emma Roberts, Celeste O'Connor, Isabela Merced, Mike Epps, Adam Scott, Zosia Mamet – akčný, 119 min., MP 12 – Itafilm


Piesne zeme
(Fedrelandet, Nórsko, 2023, r. Margreth Olin)
účinkuje: Jørgen Mykle – dokumentárny, 60 min., MP 12 – Film Europe

 

22. 2. 2024

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - To the Hashira Training
(Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - Kizuna no Kiseki, Soshite Hashira Geiko Hen, Japonsko, 2024, r. Haruo Sotozaki)
– animovaný, 110 min., MN 15 – Itafilm


Mamacruz
(Mamacruz, Španielsko, 2023, r. Patricia Ortega)
hrajú: Kiti Mánver, Chema del Barco, María José Mariscal, Pepe Quero, Loles Gutiérrez, Silvia Acosta, Paula Díaz – komédia/dráma, 84 min., MN 15 – ASFK


Miluje ma, nemiluje ma
(Anyone But You, USA, 2023, r. Will Gluck)
hrajú: Sydney Sweeney, Glen Powell, Dermot Mulroney, Michelle Hurd, Alexandra Shipp, Darren Barnet, Rachel Griffiths, Bryan Brown, GaTa, Hadley Robinson, Joe Davidson – romantická komédia, 103 min., MN 15 – Itafilm


Ohnivá obloha
Roter Himmel, Nemecko, 2023, r. Christian Petzold)
hrajú: Paula Beer, Thomas Schubert, Matthias Brandt, Enno Trebs, Langston Uibel, Florian Koerner von Gustorf, Jennipher Antoni, Ralph Barnebeck, Esther Esche – dráma, 102 min., MN 15 – Vertigo Distribution


Svet podľa môjho tatka
(Jiříkovo vidění, Česko/Slovensko, 2023, r. Marta Kovářová)
– dokumentárny, 77 min., MP 12 – CinemArt SK


Tancuj Matylda
(Tancuj Matyldo, Česko/Slovensko, 2023, r. Petr Slavík)
hrajú: Karel Roden, Regina Rázlová, Antonio Šoposki, Zuzana Kanócz, Simona Postlerová, Eva Leinweberová, Miroslav Babuský, Natálie Hejlová, David Depta –dráma/komédia, 113 min., MP 12 – Bontonfilm


Zimné prázdniny
(The Holdovers, USA, 2023, r. Alexander Payne)
hrajú: Paul Giamatti, Dominic Sessa, Da'Vine Joy Randolph, Gillian Vigman, Carrie Preston, Tate Donovan, Michael Provost – komédia, 133 min., MP 12 –CinemArt SK

 

29. 2. 2024

Dokonalé dni
(Perfect Days, Japonsko/Nemecko, 2023, r. Wim Wenders)
hrajú: Kódži Jakušo, Min Tanaka, Tokio Emoto, Tomokazu Miura, Jumi Asó, Aoi Jamada, Sajuri Išikawa – dráma/komédia, 123 min., MP 12 – FILMTOPIA


Duna: Časť druhá
(Dune: Part Two, USA/Kanada, 2023, r. Denis Villeneuve)
hrajú: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Josh Brolin, Florence Pugh, Austin Butle – akčný/dobrodružný/sci-fi, 166 min. – Continental film


Kina a Juk
(Kina et Yuk, renards de la banquise, Francúzsko/Kanada/Taliansko, 2023, r. Guillaume Maidatchevsky)
– rodinný, 85 min. – Magic Box Slovakia


Matka na úteku
(Matka v trapu, Česko, 2024, r. Hana Hendrychová)
hrajú: Petra Hřebíčková, Lenka Vlasáková, Bohumil Klepl, Jaroslav Plesl, Jana Švandová, Marek Němec – „skorokomédia“/romantický, MP 12 – Bontonfilm


Darkland: Návrat
(Underverden II, Dánsko, 2023, r. Fenar Ahmad)
hrajú: Dar Salim, Birgitte Hjort Sørensen, Stine Fischer Christensen, Abud Mustafa – akčný/triler, 110 min., MN 15 – Film Europe