Katarína Kerekesová, producentka a režisérka
Tento rok nás s tímom čakajú posledné tri epizódy Websterovcov. Dovŕšime tak plánovanú výrobu 26-dielneho formátu. Cítim zvláštny smútok za našou pavúčou rodinou, ale priznávam, že sa aj teším potenciálu tejto „životnej zmeny“. Posledné 3 roky sme totiž spolu s Ivanou Laučíkovou a Katkou Molákovou venovali vývoju nového vzdelávacieho seriálu Lesná päťka. Tam, kde Websterovci končia, začína teda ďalší seriálový projekt a z toho sa nesmierne teším. O to viac, že do projektu sa zapojí množstvo mojich šikovných kolegov. Seriál Lesná päťka je výnimočným spojením edukácie a storytellingu. Čerpá témy z nového slovenského reformného kurikula. Popri týchto dvoch seriáloch sa potichu vnáram do príbehu, ktorý bude snáď v budúcnosti scenárom k ďalšiemu slovenskému celovečernému animovanému filmu.


György Kristóf, režisér, producent
Tento rok budem premiérovať Zenit (predtým Bunker) – bezdialógový film, ktorý na komunikáciu používa pohyb a tanec. Dúfam, že na jeseň budeme nakrúcať film s názvom I Will Find You o žene – matke, čakajúcej na svoje dieťa, ktoré nosí surogátna matka na Ukrajine. Dej sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici v čase vypuknutia vojny. Popritom stále vyvíjam projekt zasadený do Dunajskej Stredy z obdobia pôsobenia gangu Pápayovcov, rovnako ako aj animovaný seriál pre dospelých Píp Show. Ako producent pripravujem debut Gabriely Gažovej s názvom Whatever, lolz prostredia tínedžerov a tiež jednu maďarskú koprodukciu režisérky Emilie Goldberg.


Diana Fabiánová, dokumentaristka a umelecká riaditeľka filmového festivalu Jeden svet
Momentálne som v postprodukčnej fáze môjho dlhometrážneho dokumentu Hranice vernosti. Aj kvôli téme, jej spracovaniu a aj tým, že som dlhé roky nedostala podporu z AVF, sa z toho stal časozber. Určite to malo svoj význam pre vývoj postáv, zároveň sa však už teším, že konečne vidím svetlo na konci tunela a rysuje sa výsledok niekoľkoročnej práce. Tým, že dokument strihá kanadský strihač Phil Jandally, prekladám materiál do angličtiny, poznámkujem scény, robím predvýberovku, pátram po archívnych materiáloch. Čiže žijem v strižni. Verím, že slovenskí diváci budú môcť film vidieť koncom tohto roka.