Jakub Viktorín
producent

Napriek náročnej situácii spojenej s pandémiou covidu-19, ktorá zásadne zasiahla kultúru, filmárov nevynímajúc, sa snažíme pokračovať v práci. Premiéra a distribúcia nášho krátkeho animovaného filmu Cez palubu! sa zatiaľ presunula do online priestoru. V rámci nutprodukcie momentálne pripravujeme nakrúcanie celovečerného debutu Michala Blaška Obeť, ktoré by sa malo začať v polovici februára. Zároveň začíname predprodukciu aj ďalšieho debutu – tentoraz českej režisérky Zuzany Kirchnerovej – Karavan, s ktorým sme na konci roka absolvovali Torino Film Lab a získali sme ocenenie TFL Production Award.

Adam Hanuljak
režisér a scenárista

Po Prípade Kalmus som si dal prestávku od dokumentárneho filmu a začal som sa venovať réžii rozhlasových hier. Nesmierne ma to baví, ale prišli nové podnety a nápady, a tak sa tento rok chystáme rozbehnúť aj dva filmové projekty. Plánujeme štvrté pokračovanie časozberného cyklu O mladých rodičoch. Pätnásť rokov od prvého nakrúcania je to výzva aj záväzok. Z detí, vtedajších batoliat, sú dnes tínedžeri a mňa zaujíma ich názor na rodiny, v ktorých vyrastajú. Druhým projektom je filmová mozaika o Divadle z Pasáže, ktoré v tomto štáte prežilo 25 rokov. K tomu nie je čo dodať, iba zistiť, ako je to možné.

Anna Fifiková
scenáristka

Môj autorský vesmír má už niekoľko mesiacov pandemickú inventúru: všetko sa spomalilo a na všetko je zrazu dosť času. A to písaniu veľmi prospieva. Teraz som viac ako inokedy vďačná, že mám profesiu, pre ktorú je prirodzený home office. Vážim si, že môžem byť aj naďalej súčasťou televízneho projektu Oteckovia a držím palce producentom, ktorí sa v týchto neistých časoch sústredili na development. Ak náš development vyjde, bude z toho večerníček.