Miloslav Luther
režisér, scenárista

Po tvorivej prestávke chcem povedať niečo o mladých ľuďoch, dnes aj v minulosti. A nielen o nich. O existenčných a morálnych dilemách, ktoré nás preverujú. O zásadných rozhodnutiach, ktoré napovedajú, aký život prežijeme vo svojej rozporuplnej dobe, lebo ako hovorí slogan môjho príbehu, „teraz“ je vždy. Cizelujem konečnú verziu scenára Spiaci účet pre produkciu Alef film Mariana Urbana. Po prvých hereckých kastingoch už aj na mieru možným hlavným predstaviteľom. Hľadáme lokácie na nakrúcanie a zvažujeme reálne možnosti zobrazenia príbehu, odohrávajúceho sa paralelne dnes a za „Slovákštátu“.


Simona Hrušovská
producentka

Momentálne v našej firme Super film pracujeme paralelne na viacerých animovaných projektoch. V distribúcii máme Divoké bytosti, cez Vianoce sa vysielal večerníček Tresky plesky, ku ktorému zároveň vyšla detská kniha. Chystáme sa na produkciu krátkeho filmu inšpirovaného výšivkou Krížom krážom a na produkciu českej majority Zuza v záhradách. Dokončujeme vývoj špeciálu Kata Strofová zachraňuje Vianoce a pre minoritný film Jama pripravujeme festivalovú stratégiu. Okrem toho rozbiehame produkciu dokumentárnej série Investigátori.


Martin Žiaran
kameraman

Dotočili sme veľmi peknú minisériu Herec pre Českú televíziu. Je to príbeh jednej rodiny v 50. rokoch, momentálne sa strihá a už sa teším na obrazovú postprodukciu, prvé zostrihy vyzerajú vynikajúco. Finalizujeme aj film Petra Bebjaka Správa o úteku dvoch mladých slovenských židov z Osvienčimu a o ich svedectve o tamojších zverstvách. Je to veľmi silný a dôležitý príbeh. Som rád, že sme ho s DNA production vyrobili práve teraz. Žiaľ, téma je dnes aktuálna viac, ako by sme chceli. Od začiatku roka hľadáme lokácie do seriálu Divoká devadesátá pre ČT a mám veľkú radosť z úspechov filmov Vlastníci a Na streche, na ktorých som mal česť spolupracovať.