Ján Ďuriš
kameraman

V týchto dňoch intenzívne pracujem na posledných korektúrach knihy Svetlo a farba v kameramanskej tvorbe, určenej študentom FTF VŠMU. S režisérom Jurajom Lihositom nakrúcam dokudrámu Výjazdná doložka pre Dubčeka. Film je v polovici nakrúcania, dúfam, že producent Patrik Pašš získa ďalšie peniaze a film dokončíme. V posledných troch rokoch som pripravoval štyri hrané filmy. Konečne začíname s režisérom Jurajom Jakubiskom nakrúcať zimné sekvencie rozprávky Perinbaba 2

Pavol Barabáš
dokumentarista

Práve pripravujem dokument, v ktorom sa bude hodnotiť celé slovenské himalájske horolezectvo. Nebude oslavný, skôr cez generačné vzťahy analyticky skúmame, prečo sme v Himalájach voľakedy udávali svetový trend a po roku 1989 už nie. Pripravujem scenár k dokumentárnemu filmu o Svetozárovi Stračinovi. To hľadanie ma úžasne obohacuje. Plánujem aj cestu za dobrodružstvom, ale keďže som o svojich výpravách nikdy dopredu nehovoril, neurobím výnimku ani teraz. 

Alexander Šurkala
kameraman

Koncom roka 2016 som dokončil tretiu sériu seriálu pre HBO Terapie s Karlom Rodenom v hlavnej úlohe. Réžie sa ujali Petr Zelenka a Matěj Chlupáček. Momentálne som v prípravných prácach na nový televízny seriál Petra Zelenku Dabing Street, ktorý začíname nakrúcať v apríli 2017. Mám radosť zo svojej tretej nominácie na Českého leva – za kameru k filmu Polednice. Držte palce.