Peter Kotrha
strihač a kameraman

V januári mal v RTVS premiéru prírodopisný dokument Braňa Molnára Hľadám Dunaj, ktorý som strihal, v apríli som premiéroval svoj režijný debut 40 rokov v podzemí o undergroundovej skupine CHVM. S režisérkou Janou Bučka som robil filmy zo série Ostrovy o žilinskej Stanici/Novej synagóge a o divadle Pôtoň v Bátovciach. S umelcami ako Sláva Daubnerová, Juraj Gábor či Pavlína Fichta Čierna, s mestskými divadlami v Trenčíne a Žiline a s Divadelným centrom Martin spolupracujem na videách a po filme 10 rokov lásky chystáme s Adamom Hanuljakom a Petrom Snadíkom z DogDocs ďalšie pokračovanie tohto časozberného projektu.

 

Dorota Vlnová
dokumentaristka

Leto a jeseň boli pomerne nabité. Popri menších projektoch sme točili a finalizovali jeden diel do série Budujeme Slovensko II, môj absolventský film Si aj to, čo si nepamätáš a pilotný diel série RTVS Svet na Slovensku. Práve teraz som dokončila fíčer pre RTVS. Nuž a najväčší zmysel mi momentálne dáva práca na filme Po nás potopa o klimatickej zmene a jej (ne)vnímaní u nás. Taktiež sa pomaly pripravujem na druhú sériu Ikon a teším sa aj na stáž v rámci programu Erasmus u svojho obľúbeného režiséra Martina Marečka. Popritom som v súčasnom ročníku krásneho projektu Sokratov inštitút. A učím sa pracovať o čosi menej.

 

Dušan Husár
kameraman

Po nedávnej návšteve záhrady svojej kamarátky som si uvedomil, že je to miesto, kde je možné lepšie pochopiť plynutie času. Potrebu zaoberať sa vnímaním času som pocítil po začiatku pandémie, keď som mal dostatočný priestor premýšľať nad tým, ako svoj čas napĺňame. Preto som sa rozhodol, že môj ďalší projekt bude práve záhrada. Aktuálne sme uzavreli postprodukciu celovečerného filmu Arvéd v réžii Vojtu Maška. S Adamom Sedlákom začíname strihať film o dospievaní Banger a okrem iného máme s režisérom Mirom Remom roztočený dokumentárny film o samotároch na Šumave.